News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 22 Guests are viewing this topic.

A656

i-am vazut si eu acum o saptamana. oare nu e posibil sa faca o plangere cei care ii vad pe domnii politisti care te opresc pe autostrada? cu poze? sau film? le permite legea asta? daca vine unul cu 150 kmh si omuletul ala i sare in fata... trebuie sa sa intample asa ceva inainte sa se ia masuri?
si in ungaria sta radarul "pe contrasens", dar la inceputul benzii de accelerare. dar nu sar in fata ta. ori se iau dupa tine, ori anunta echipajele civile.

alin_simeriaveche

#15466
Sova pe Lg TM




PS: am uitat sa precizez ca sursa este contul lui de facebook

isotech_ro

Quote from: alin_simeriaveche on May 19, 2014, 12:34:20 PM
Sova pe Lg TM


fara suparare, dar baiatu asta, fiul cei drept vitreg al avocatei bechtel, are o privire de prost privind acele planse sau de porc privind la pricomigdale ... moaca tipica de politruc, care se face ca gindeste, dar in realitate nu pricepe absolut nimic

adiarc

sa ne aducem aminte ca spunea , ca sapt trecuta va aparea pe Seap , licitatia pt lotul 2 din Nadlac-Arad.
Liar Liar  >:(
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

florin74

^
"Servicii de imprimare, copiere, fax, scanare, finisare si sortare si service al aparatelor de multiplicare."

Asta o fi oare si nu ne-am prins noi?

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Tavi

Mai bine punea o poza cu plansa. S-o vada tot feisbucismu' patriei. Da' el nu. Moaca tampa (de tip unde mi-am uitat cortu') troneaza fix in mijlocul imaginii....Jenibil!

dr4qul4

pasajul ala inverzit este cel de la Sanovita?  Arata chiar foarte bine.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Archi

Da "iarba lui Dorum" are deja jumatate de metru  (cei vechi stiu la ce ma refer  ;) )

dorum


Ionut

Iarba lui Doru? :smoking:
Plus ca Sova n-a pus si el poze cu santierul?! Hai ma, ce naiba e narcisist asa, cum sa-ti pui poze cu tine pe santier? Bine ca nu si-a facut selfie cu plansa. :|

Ionut

Avem presa degeaba. Un singur comunicat Mediafax luat cu copy-paste de toata presa. :|




Şova: Am solicitat constructorilor urgentarea lucrărilor la autostrăzile Timişoara-Lugoj şi Lugoj-Deva
"Am solicitat şi constructorului Tirena Scavi (de pe lotul 2 al autostrăzii Timişoara-Lugoj - n.r.) şi constructorului Selina de pe Lugoj-Deva, lotul 2, să urgenteze lucrările în aşa fel încât să nu se facă proiectul în 30 de luni, ci mai repede. Dacă nu vor reuşi să termine până în decembrie 2015, în septembrie 2015 vom proceda la «fazare» (în funcţie de stadiul lucrărilor la acea dată - n.r.). Avem un memorandum deja aprobat în Guvern, Comisia Europeană a aprobat «fazarea» geologică propusă de noi, a proiectelor, în aşa fel încât să fie finanţate şi din alocarea 2007-2013 şi din alocarea 2014-2020, dar în acelaşi timp ne bazăm pe forţa de lucru a companiilor", a declarat Dan Şova, duminică, la Recaş (Timiş).

"Ei vor ajunge cu autostrada la graniţă cu nouă luni înaintea noastră. Am avut mai multe discuţii. Ei nu au spaţii de parcare a TIR-urilor pe perioada în care nu se trece la graniţa, facem totul la noi. A fost o discuţie întreagă şi sunt întâlniri periodice cu colegii din Ungaria", a mai spus Şova.

"Pe Timişoara- Lugoj lotul 2 am fost pe autostradă fără prezenţa şefului Regionalei de Drumuri Timiş, lucru pe care îl consider inacceptabil, fără prezenţa unor reprezentanţi ai constructorului Tirena Scavi de la Bucureşti, lucru pe care de asemenea îl consider inacceptabil şi fără prezenţa unităţii de implementare proiect a CNADNR central de la Bucureşti, lucru pe care, de asemenea, îl consider inacceptabil. Toate cele trei lucruri vor fi luate în discuţie, în cursul zilei de luni, la nivelul CNADNR şi vom lua măsurile de rigoare, fireşte, mai puţin împotriva constructorului Tirena Scavi, pe care îl vom informa că atunci când vom veni să vedem care este stadiul lucrărilor aşteptăm să fie prezent un reprezentant oficial care poate răspunde de acţiunile companiei, altfel începem să avem îndoilei asupra modului în care îşi execută îndatoririle asupra lucrării pe care o au", a mai spus Şova.

sursa: Mediafax




Mda, deci sa inteleg ca Sova nu prea a fost bagat in seama de autoritatile locale (in campanie electorala probabil) si de constructor. Deci Sova are prieteni peste tot. :lol:

savagedanyro

TIMISOARA 2021 !

Stefan Tudor

Ionut  :) , te rog sa revenim la discutiile despre A1!  ;) Esti rautacios la adresa dnului ministrel ... face si el cat poate ... si cat stie ... pana forumurile nu vor creste si implicit presiunea asupra "autoritatilor" habarniste, ca sa nu zic incompetente ... trebuie sa ne afisam cu asemenea specimene! Eu il consider pe Sova un adevarat tovarsh si pretin!  :lol:

grig73

La cat e de pomenit tov. sova aici am putea deschide un nou topic numit "Sovisme".Lasati-l in pace ca nu merita bagat in seama.