News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.


Archi

Felicitari Adevarul! Lasand la o parte greselile gramaticale, daca toate articolele ar fi lafel (cu poze) presa ar fi altfel, si noi nu ar trebui sa ne autodocumentam. Mai e mult pana departe

dorum

#14072
În aşteptarea primei tranşe, italienii au trecut deja cu utilajele peste câmp şi au decapat cea mai mare parte a pământului în dreptul localităţilor Teremia Mare şi Şanoviţa.



TEREMIA MARE???????????????

DOAMNE FERESTE!!!!!

LASATI-NE CU STIRILE ASTEA!!!

PENIBILI!!





PS: POZELE DA!...restul PENIBIL!!!

Archi

Remetea Mare + Topolovatu mare =(pentru surzi) Teremea Mare  :lol: Simplu :D

dorum

scuzati postul anterior...mi-am iesit din fire! :((

NordKapp

Pe nici o pagina de forum avem exemplul a doua articole din categoria "multi vad, putini pricep"

Sper ca pana in toamna cad vin in tara sa se mai finalizeze ceva, indiferent ce. Pana atunci va urmaresc cu interes si va multumesc pentru relatarile de pe teren.   :cheers:

luc

#14076
Azi in jur de 18:30, la Cunta peste tunel, mirosea a astfalt proaspat... :) Scuze pentru calitatea imaginilor :





alin_simeriaveche

multumim luc. in sfarsit vedem si noi ceva miscare de la impregilio

Ionut

Luc, big like de la mine!!! :cheers:
In conditiile acestea, probabil ca ar fi util un zbor pe lotul Impregilo. Eurocopter? Ceilalti, opinii?

dorum

parerea mea sa nu se zboare inainte de a da adi o tura/ doua pe acest lot....sa nu fim dezamagiti...

alecu26

da...dar peste cateva saptamani.

As zice tot lotul Tirena Scavi primul ca sa prindem evolutia lui si sa putem face poze comparative de la un zbor la altul.

Mie i-mi este foarte clar ca pe lotul Impregilo nu circulam nici anul asta.

Tunelul ala nu se face cu una cu doua.

Daca vor reusi sa faca un ritm de un set de cofraj la 7 zile, care e cam targetul industriei (adica cofrare, armare, turnare beton, decofrare-mutare/glisare cofraj) intr-o saptamana, si acel cofraj are vreo 8 metri....la limita s-ar putea...(de fapt nu mai stiu ce lungime se preconizeaza la tunel....250 metri???).
Drumurile noastre POATE;

neobluenet

Un zbor ar fi util cam peste o luna sa se mai adune lucrari. E oricum bine ca au venit cu mai multe utilaje, nu ca pe A3, un excavator care probabil nu a fost cuminte :lol:. Impregillio ar face bine sa puna osul la treaba si sa termine cel putin zonele fara probleme. Inteleg ca sunt in negocieri cu statul, dar zonele fara probleme ar fi trebuit sa fie gata.

sursasecreta

Astazi Tirrena Scavi lucra in zona Sanovita.


Pe Lugoj-Deva lot 2, Salini deocamdata nu misca. Doar descarcare arheologica langa localitatea Colonia Mica in apropiere de Faget.


The end. :)
Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

dr4qul4

observ ca acel teren este cultivat!

nu a fost inca expropriat? sau fostul proprietar se astepta sa dureze ani buni pana incepe santierul si a zis sa mai beneficieze de o ultima cultura?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

marcelbanu

#14084
Teren virgin în zona Şoimuş...



Casele din zona cu probleme din Şoimuş ce provoacă discuţii cu privire la demolare...







Sper să se observe jalonul de marcare chiar în dreapta căruciorului...


Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !