Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 44 Guests are viewing this topic.

sursasecreta

Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

sursasecreta

Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

penad2007

#14012
Multumim de poze. Firma serioasa.
Rocklee multumim pentru poze.

ovicor

Dupa cum au abordat lucrarile, cred eu, sunt semne de intentie de-a deschide circulatia in avans de la Sanovita la Topolovat. Inclusiv faptul ca e liniste spre Izvin, dovedeste ca muta utilajele de la Topolovat spre vest doar in masura in care sunt excedentare pe tronsonul prioritar. BRAVO LOR, MULTUMIM SURSEI !!!!!!!!!!!!

Tavi

Multumiri pentru poze (Roklee si sursa secreta) si pentru suport celorlalti.
Cat priveste prioritizarea sectoarelor cred ca ne vom da seama mai bine in functie de prezenta forezelor. Ar trebui sa se apuce din timp de lucrarile de arta ca sa iasa ceva pana in vara 2014.
Am eu o banuiala cu termenul asta dar nu vreau sa intru in detalii aici  :)

rocklee

multumim sursasecreta pentru poze ....acestia sau apucat de lucru  ... nui de glumit cu ei  :D

bogdymol

#14016
Autostrada A1, Centura Arad, sectiunea paralela cu pista Aeroportului Arad (harta). In departare se vede nodul cu autostrada Arad-Nadlac.


sursa foto: facebook.com/Aradul-timpului-meu
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Betuel

Cateva poze de azi dimineata (intre 8:30 si 9:30) de la nodul Sibiu Vest. Era o forfota de nedescris pentru o zi de duminica.

Intrarea pe Centura dinspre aeroport.


Intrarea in sensul giratoriu din partea catre Sura Mica. Excavatorul de pe partea dreapta lucra la santul de pe marginea bretelei. Erau excavatoare inclusiv pe sensul giratoriu si indreptau pamantul de pe el.

Podetul din stanga e pe vechiul drum de acces pe centura.

Breteaua de iesire catre aeroport.

adiarc

multumim tuturor pt poze...este de apreciat efortul vostru...dar si cel al constructorilor
sapt asta merg si eu sa vad daca sunt ceva miscari de trupe pe lotul Imbecilio
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

A656

am si eu cateva poze de la Aciliu, facute saptamana trecuta, la aterizare in Sibiu









Nodul de la Saliste



De pe DN1, facute din masina




alin_simeriaveche

multumim A656, frumoase poze. ma deranjeaza faptul ca inca acest constructor nu lucreaza pe restul lotului, partea care nu necesita constructia de tunele. chiar sunt nepasatori

Ionut

^ Super faine pozele, multumim! :cheers:

Quote from: Betuel on March 09, 2014, 10:03:44 PM
Cateva poze de azi dimineata (intre 8:30 si 9:30) de la nodul Sibiu Vest. Era o forfota de nedescris pentru o zi de duminica.

Probabil trag tare pentru a-si elibera echipele pentru Nadlac-Pecica, exact asa cum trebuie sa faca un constructor serios.

alin_simeriaveche

Poza facuta de azi cu nodul A1 Simeria Veche. Pe contul de Fb Enjoy Hunedoara

Tavi

Frumoasa poza Aline! ... cand s-o lega si de granita atunci sa vezi si trafic :)
...
Si cei care vor apuca vremurile alea vor spune: "Care idiot nu a facut aici 3 benzi/sens?"  :D

alin_simeriaveche

din ce observ, Streiul și Mureșul e mare