News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 20 Guests are viewing this topic.

iuli

Nu intra omu' 3 zile pe forum si deja nu mai face fata la cate poze pune nenea_hartia. Multumiri din suflet mai ales ca ai mai si pozat si altceva in afara de fiare si betoane!  :-[
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Quote from: Cristi232 on April 23, 2012, 09:02:42 AM
Asta o voi pune in rama, e o poza istorica, daca nu ma insel, e primul pod, "autostrada peste autostrada" de la noi, intre A2 si A4 parca inca nu este, nu?

Aproximativ, insa nici acest pod nu e chiar autostrada peste autostrada, e cam tot o bretea, asa cum este bretea si in nodul A2-A4. Insa intr-adevar, spre deosebire de A2-A4 aici podul peste autostrada este cu dublu sens.

delacroix

Quote from: Ionut on April 23, 2012, 10:34:12 AM
Quote from: Cristi232 on April 23, 2012, 09:02:42 AM
Asta o voi pune in rama, e o poza istorica, daca nu ma insel, e primul pod, "autostrada peste autostrada" de la noi, intre A2 si A4 parca inca nu este, nu?

Aproximativ, insa nici acest pod nu e chiar autostrada peste autostrada, e cam tot o bretea, asa cum este bretea si in nodul A2-A4. Insa intr-adevar, spre deosebire de A2-A4 aici podul peste autostrada este cu dublu sens.
Adica DN peste autostrada. Lipsa stalpilor intermediari face poza spectaculoasa.
"Breteaua" va avea 2, 3 sau 4 benzi?

valexandru

Singura intersectie de autostrada cu autostrada (excluzand Inelul de centura Bucuresti la nivel de autostrada, care nu va fi construit ,cel putin asa cred eu) va fi dintre Bucuresti-Suceava si Targu Mures-Iasi
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

delacroix

Quote from: valexandru on April 23, 2012, 02:46:43 PM
Singura intersectie de autostrada cu autostrada (excluzand Inelul de centura Bucuresti la nivel de autostrada, care nu va fi construit ,cel putin asa cred eu) va fi dintre Bucuresti-Suceava si Targu Mures-Iasi
Sau nu va fi deloc. Malraux.

valexandru

@delacroix Cat timp sunt in TEN-T vor fi pana in 2030.
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

Ionut

Quote from: delacroix on April 23, 2012, 02:40:16 PM
"Breteaua" va avea 2, 3 sau 4 benzi?

Se pare ca va avea 4, adica 2 pe un sens, 2 pe celalalt.
Vezi de aici discutiile.

Cristi232

 :lol:
Baieti, am pus ghilimelele tocmai, pt ca stiam (tot de aici) ca:
- centura Arad are (in locul unde va fi traversata de A1) un sens in regim de autostrada, celalat sens in regim de drum expres,
- A1 pe pod va fi cu 2 sensuri in regim de drum expres.

Am scris: e primul pod, "autostrada peste autostrada" de la noi, pt ca fi primul pod de 4 benzi peste 4 benzi...nu?!
:)

Sfantu

#1223
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

Cristi232


Sfantu

spune-mi daca se vad hartile sau nu ca mie nu mi le arata si nu stiu daca e de la browser sau nu
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

petrarca

Quote from: Sfantu on April 23, 2012, 04:54:31 PM
spune-mi daca se vad hartile sau nu ca mie nu mi le arata si nu stiu daca e de la browser sau nu

Nu se vad in IE si Firefox, altceva nu am instalat

davyl

Quote from: Sfantu on April 23, 2012, 04:54:31 PM
spune-mi daca se vad hartile sau nu ca mie nu mi le arata si nu stiu daca e de la browser sau nu
Sfantu, bine ai venit! Eu personal nu le vad  :(( (cu IE).

ciprebbe

Quote from: Sfantu on April 23, 2012, 04:54:31 PM
spune-mi daca se vad hartile sau nu ca mie nu mi le arata si nu stiu daca e de la browser sau nu
bun venit ...probabil te va ajuta ionut cu hartile....nici eu nu le vad
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

petrarca

Quote from: Sfantu on April 23, 2012, 04:54:31 PM
spune-mi daca se vad hartile sau nu ca mie nu mi le arata si nu stiu daca e de la browser sau nu

Nici cu Google Chrome nu se vad, nu cred ca e de la browser, "e de la ei"