Harta calității drumurilor din România

Started by vancouver, August 22, 2013, 08:51:36 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


ActiON_

Nu s-a schimbat nimic, chiar dacă știrea e veche.



dr4qul4

DN7D e asfaltat in mare parte. Doar intre Poiana si Salatrucu nu e.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

De fapt nu stiu sigur.... Cand am fost pe acolo acum 3 ani de la Salatrucu am mers pana la Spinu (sau paote Cucoiu). Asfaltul incepea dupa Poiana si se continua cat vedeam. Dar mai departe nu am fost. M-am intors si am luat-o pe DJ703M ca era asfaltul mai bun si zapada curatata.
Tot asfalt era si pe DC5 (chiar si parapeti) si pe DC14 (pe asta nu am intrat deloc).
Poate a fost cineva pana la Caineni.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Granata06

DN15B intre Targu Neamt - Poiana Largului - galben (cu exceptia unei portiuni de albastru care ii reprezentata si pe harta forumului) 
Drum nemarcat corespunzator - doar linia mediana se vede sters, cele de margine nu exista, multe zone unde fundatia drumului este praf, strat de uzura degradat, denivelari, plombari fara sa se retraseze marcajul binenteles).

Hercule

#1611
Portiunea din judetul CJ (marcat cu rosu pe harta) al drumului DJ107F Unirea - Luncani e in reabilitare completa, inclusiv latire drum:


O portiune de vreo 2 km din capatul spre Luncani inca nu e raschetat asfaltul vechi, in schimb se observa marirea carosabilului.


In zona din Alba nu e nici o miscare, cred ca culoarea verde e cam mult avand in vedere latimea drumului si marcajele slabe.
Pozele sunt de ieri dupa-masa, nu se lucra dar erau vreo 8 utilaje parcate.
Deșteaptă-te române!

ashbird

Covasna - Sf Gheorghe a fost reabilitat si marcat este de Verde. Gropile au fost eliminate dar tot ramane un drum ingust
Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

pasadia

As vrea sa imi explice cineva de ce e rosu sectorul de pe DN 6 dintre Rosiorii de Vede si Caracal. Accept ca e mai ingusta banda spre Bucuresti, accept ca e marcaj galben, provizoriu, si nu alb, accept ca (probabil) lipsesc vreo 2 straturi si accept faptul ca (probabil) dupa sezonul rece o fi prezentand probleme. Dar la ce am vazut eu ieri pe teren i-as da verde direct (nu e de albastru doar pentru ca stratul existent e usor valurit).

Si cum a fost prima oara cand am strabatut DN6 intre B si Drobeta, trebuie sa spun ca nu ma asteptam sa fie atat de gol. Cred ca e mai mult trafic intre Iasi si Tecuci decat e pe acest DN.

Ps: Brasov - Predeal e marcat peste tot. In plus in urma tuturor asfaltarilor de anul asta as spune ca tot DN1 intre Ploiesti si Brasov merita albastru. Macar pana isi face efectul primul inghet.

Ps2: la centura caracal se lucra in acel sens giratoriu cu stalp in mijloc.



Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

TibiV

Quote from: pasadia on October 11, 2017, 09:59:26 PM
As vrea sa imi explice cineva de ce e rosu sectorul de pe DN 6 dintre Rosiorii de Vede si Caracal.

Probabil ca ziua pare galben verzui.
Dar incearca-l noptea...
Eu am facut-o in august, pe sensul spre Bucuresti. Si nu mi s-au relaxat muschii fesieri decat in Rosiori...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasadia

Ok, nu-mi dau seama cum se vede acel marcaj galben noaptea. Dar totusi, e marcat si pe centru si pe margine, lucru inexistent pe muuuuulte alte drumuri.

frunzaverde

Quote from: Ionut on October 08, 2017, 05:17:59 PM
În afară de Obarsia Lotrului-Petrosani și DN7D Caineni-Poiana mai stiti drumuri nationale neasfaltate?

Pe langa cele de mai sus (7D, 7A, 24C, 13E)
Complet neasfaltate:
DN5A intre Falastoaca si Isvoarele (Giurgiu) : https://goo.gl/maps/pAoJDDDL4vo
DN2N intre Bogza si Martinesti (Vrancea) : https://goo.gl/maps/adENJdD98fk
DN17D de aici : https://goo.gl/maps/LA2qSB4KpjM2 pana la intersectia cu DN18
DN2L (oficial inchis) : Soveja (baza militara) - Manastirea Lepsa : https://goo.gl/maps/Qq1DRyeUkgo

Pe harta apare verde, dar nu am gasit nimic despre asfaltare:
DN1R in zona Poiana Horea : https://goo.gl/maps/b6vFnwW6oiD2


Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

Ionut

^ Multumesc baieti!
Va ceream pentru un interviu la Europa FM, l-am dat marti. :cheers:

Allex

DN2 - Centura Focsani s-a ingalbenit rau de tot. Marcaje sterse, denivelari foarte multe, acostament macinat pe lungimi destul de mari. Zic galben ca sa nu zic rosu (dar daca nu se intervine rapid se va inrosi).
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Confirm legat de Focsani. De fapt, multe zone din DN2 sunt galbene. Sunt zone scurte mai proaste, galbene, intr-o mare de verde, pe alocuri albastra. Un ghiveci plin cu morti.