News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Zalakaros (HU) - prin Slovenia - Trieste (IT)

Started by user201, August 03, 2013, 10:12:10 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

radutm

Foarte frumos reportajul si pozele! Sunt locuri interesante si pline de istorie! Slovenia in special este o adevarata revelatie pentru cei care nu au avut ocazia sa o descopere. Personal am traversat de cateva ori tara si am vizitat doar Ljubljana, dar mi-a placut f.mult. In ultimele poze se vede ce bogatii arhitecturale a lasat Republica Venetiana in orasele Adriaticii. F. frumos, o alternativa excelenta la vacantele "clasice".
cont inchis

user201


bogdymol

Multumim de poze.

Slovenia e o tara mica, dar mare la frumusete. Am trecut de cateva ori pe acolo si am vizitat rapid Ljubljana si lacul Bled, dar oricand m-as intoarce pentru cateva zile dedicate doar Sloveniei. Inclusiv de pe autostrada admiri peisajele care sunt superbe.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

user201

@bogdymol
Ai dreptate! Sincer, castelul de la Celje l-am reparat de pe autostradă și așa am ajuns la el!