Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Earthchild

#28680
Bine că nu au așteptat ieșirea din garanție.

florin74

Care garantie? Ca inca nu e facuta receptia la finalizarea lucrarilor. Testele astea le-au facut exact pt receptie, care se spera a se face pana la finalul anului.


cfdp

podurile cu deschideri mai mari de 33m se incearca obligatoriu la convoaiele de calcul conform stas 12506/86

crystale

Haideti ca se poate! Doi ani de circulat cu restrictii de viteza se implinesc in doar 30 de zile. Doar n-o sa ne strice cnair aniversarea?!

Mamutu

#28684
Am trecut ieri pe lotul 1 (Sebes-Alba Iulia Nord) - restrictia de 100km/h a fost ridicata, ramane insa pe lotul 2. Sper sa nu ma insel, insa nu mai existau semne de limitare a vitezei.

gicu

Așa e, confirm și eu, nu mia sunt restricții generale pe Lotul 1. Este o limitare la 120 imediat dupa nodul Sebeș, direcția spre Turda, la subtraversare DN1.

ddfab

^si pe lotul 2 tot bibilesc, pentru o eventuala receptie... zilele acestea au pus semnele de circulatie si in parcarea de la Oiejdea/Teius, au inceput sa stranga balizele de pe zonele restrictionate in vederea testarii podurilor, mesteresc pe la drumurile tehnologice...dar, din pacate, parapetii centrali, sunt loviti pe foarte multe zone, datorita accidentelor...


Duta C

Ura ura ura...de rasul curcilor si al gainilor!

crystale

Aproape că ne-a stricat cnair sărbătoarea de doi ani. Noroc că mai avem restricții pe lotul 2, că altfel o strica de tot!  :D

ddfab

A10, linga Alba Iulia, inainte de a fi "inghitita"de ceata...





crystale

Doi ani de impliniri marete pe A10 lotul 2. In continuare restrictiile sunt la locul lor. Ba mai mult, grecii au reusit sa ia si alte lucrari prin tara in pofida bataii de joc in forma continuata aratate pe acest lot.

Voicu

Bănuiesc că în astea două luni trecute de la ultima postare nu s-a mai întâmplat nimic pe lotul 2... De toată jalea că nu îi ia nimeni la șuturi, nici pe Aktor, nici pe CNAIR.

Județul Alba nu este reprezentat în Parlament?

korodilu

Salut, am trecut saptamana trecuta intre Sebes si Turda si intre Alba si Aiud, tot am vazut limitari de 100(temporare), dar nu se vedea nici o lucrare, nimic macar sa sugereze o lucrare. Au uitat baietii de ele acolo? Pe directia Aiud - Alba, cred ca doar intr-un singur locam vazut limitarea asta temporara.

neobluenet

Si eu am trecut duminica cealalta pe A10 si in prima faza nu intelegeam de ce este limita la 100. Apoi mi-am adus aminte ca Aktor inca nu a terminat CIC-ul si spatiile de servicii, drept urmare scriptic se circula in conditii de santier. Parca vad ca lotul 2 va fi gata dupa ce termina grecii pe A0 :(. Nici CNAIR, nici politia rutiera nu fac nimic pentru ridicare limitelor temporare. Primii pentru probabil din comoditate, iar cei din urma au o sursa sigura de amenzi.

Lotul 1, intre Alba Nord si Sud are gropi, mai ales in zona viaductului peste calea ferata. Planeitatea sub lotul Aktor, insa aici limita e 130.