Aparitii in media ale comunitatii si colaborari cu media

Started by Ionut, July 23, 2013, 07:06:03 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

stangabriel

A fost azi dimineata la Radio Impuls a fost prezentat articolul din Turnul Sfatului in care a fost intervievat  Ionut.

Ionut

Radio Impuls? Nu am mai auzit, presupun ca este ceva radio local in Sibiu.  ???

stangabriel

Daca nu ma insel, e din Cluj si eminte la Cluj, Sibiu, Timis Constanta si Bucuresti(88 fm)

cutter

Găsiți aici înregistrarea emisiunii Business Club în care am discutat cu Stelian Muscalu despre situația actuală din construcția de infrastructură rutieră și varianta finală a Master Planului. Intervenția mea începe de la minutul 17:50. Îi mulțumesc lui Stelian pentru felul cum a condus conversația și pentru că a reușit să mă facă să spun mai fără ocolișuri care-i problema cu CNADNR și Ministerul Transporturilor (dacă n-aveți răbdare pentru toată intervenția - partea în care se încing un pic lucrurile este la min. 24-28).

cutter

Am avut aseară o intervenție în emisiunea Jocuri de Putere de pe Realitatea TV.

Puteți urmări înregistrarea intervenției mele pe pagina de Facebook a Asociației:
https://www.facebook.com/proinfrastructura/videos/473481739492505/?permPage=1


Ionut


cutter


cutter

@adrian rosca: Da :)

De la 9.30 voi avea o intervenție în direct la radio Digi FM

RaduC

BBC menționează pe Ionuț și asociația Pro Infrastructura

"More and more people in Romania - normal, everyday citizens - are starting to get agitated," says Ionut Ciurea, director of Pro Infrastructure Association, an NGO that monitors major motorway projects in Romania.

https://bbc.in/2F9cHTG

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

vasile.silion

A zis API în vreun comunicat zilele astea de 100 km noi de autostradă în 2020? Oare cum pot să înțeleagă atât de prost cei de la Monitorul de Cluj? (De altfel, un articol plin de inadvertențe). Am citit și în Ziua de Cluj, acolo spune că, în opinia API, scenariul pesimist pt 2020 e de 23 km, iar cel optimist de 64 km. Ăștia de la Monitorul de Cluj au adunat 25 cu 65 și le-a dat... 100 km. Aberant! Precizări, drept la replică? Altfel rămân cititorii cu o impresie proastă...

http://www.monitorulcj.ro/actualitate/76672-2020-ar-putea-fi-cel-mai-bun-an-pentru-infrastructura-rutiera-din-romania-aproape-100-de-kilometri-noi-de-autostrada#sthash.PI4QJo1b.dpbs
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

Ionut

Daca ar fi sa răspundem fiecarei aberatii din presa, n-am mai face nimic altceva...

mariusj