News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A6 București-Lugoj

Started by Ionut, July 19, 2013, 09:15:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

radutm

Multumesc dorum pentru efort! Spectaculoasa evolutia pe segmentul asta!
cont inchis

Goldmund

Ma alatur si eu celor scrise de radutm, good job, dorum! - mozaicul acesta de segmente autostrazi prinde un contur, o continuitate...Inca cateva segmente trebuie finalizate si vom putea merge de la Nadlag la Sibiu in siguranta si in doar trei ore si ceva...iar Lugoj va fi legat prin autostrada de 'restul' tarii.

rocklee

multumim  pentru poze dorum :)si pentru film :D

davyl

Multumim dorum!!! Ai facut o treaba minunata!

Imi place enorm ceea ce vad, insa stiind ca lotul Izvin-Sanovita este inca incert si ca nici macar nu avem (inca) o descarcare la Sanovita, toate vestile astea bune si frumoase, tot imi lasa la sfarsit, un mic gust amar.

Ar fi fost de vis, ca acea portiune de A6 sa se fi deschis impreuna sau aproape impreuna cu lotul Izvin-Sanovita. Insa au decis altii altfel si se judeca prin tribunale!!!

dorum

#109
A6, zona Tipari-Paru, astazi 18.11.2013























dorum

#110
































Tavi

Super poze dorum!
Cat despre zidul acela de la podul CF sper doar sa nu ramana asa ...

dorum

#112























iuli

Multumiri pentru poze!

Quote from: Tavi on November 18, 2013, 01:11:30 PM
Cat despre zidul acela de la podul CF sper doar sa nu ramana asa ...

Zidul va ramane cu acea acoperire de beton. Va arata mult mai bine dupa ce se va usca si va fi putin "imbatranit".
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Tavi

Daca zice iuli ca va arata bine dupa doar o biata uscare atunci il cred si astept pozele de dupa uscare.  ;)

iuli

Va capata aspect de stanca. Va parea destul de natural si potrivit pentru peisaj. Oricum, mai bine decat pilonii aia de stabilizare de dinainte  8)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

#116
...si eu zic ca arata mult mai bine asa:





decat asa:



dorum

#117
...am stat la povesti cu un domn mai in varsta...pe acesta nu-l cataloghez drept "GIGEL" pt ca stia ce vorbeste....este buldozerist, apare si dansul intr-o poza, dar nemaiavand ce face cu buldozerul pe lotul asta, l-au reprofilat pe la rigole...omu zicea ca tot asfaltu e deja turnat si se lucreaza la ultimele finisaje, trasari si parapeti...in legatura cu Sanovita spunea ca nu se face descarcare pt ca nu rezista DJ... :(  ....acu nu l-au informat sefii oblu pe el ce se face, daca se face, la Sanovita, sunt constient de asta...si inca mai sper sa faca ceva dupa semnarea contractului pe TM-LUG2....pe de alta parte, omu' era si el incantat cat de repede s-au miscat pe acest tronson; si l-am citit, era sincer!!!...si afirma cu mandrie ca la primavara devreme se apuca de TM-LUG2 si ca celelalte loturi spre Deva incep si ele in primavara, dar sunt luate "de altii"....

...si unde am vrut sa ajung...nu stiu io cat de bine era platit omu' asta, insa era MANDRU de ce a facut!!!! TOATA STIMA DOMNULE, SI MULTUMESC DE INFORMATII!!!!!!!

Ionut

Probabil nu se va face nimic la Sanovita. Nici nu prea mai este cand sa se faca... asta e. Nodul se va face pe DJ572 la Topolovat, sper sa se apuce intr-adevar in primavara de treaba, a fost asa o telenovela cu Izvin-Sanovita.

Tavi

@dorum, chestia asta cu omul mandru de munca lui este ceva deosebit. Cred ca astfel de oameni sunt din ce in ce mai rari. Cinste lui! Si cinste si tie!