News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A6 București-Lugoj

Started by Ionut, July 19, 2013, 09:15:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dorum

#60
Continuare poze A6, astazi 19.09.2013






























dorum

A6, zona centura Lugoj...
Sensul giratoriu are deja asfalt...










radutm

Super poze!! Bravo dorum! Multumesc!

cont inchis

euro_mau

daca pozai un pic mai sus ma prindeai si pe mine..:)

dorum

promit ca data viitoare te prind in cadru :) :)

penad2007

Quote from: euro_mau on September 19, 2013, 10:38:28 PM
daca pozai un pic mai sus ma prindeai si pe mine..:)

Poate reusesti sa faci si niste poze. ;)

dorum

#66
Test  de perspicacitate...gasiti diferentele si asemanarile in imaginile de mai jos :




:) :) :) :) :) :) :)

PS: diferenta de timp de 3 luni

udar

am reusit sa fac cateva poze astazi la dus si la intors la lagatura dintre A6 si CL








Goldmund

Super poze!
Mersi pentru efortul vostru, dorum si udar!

schluppi

Am parcurs A6 astazi. Asfalt peste tot, drenaje longitudinale sub si supraterane (pe mijlocul autostrazii). lucrari de arta in stadiu avansat. mai este totusi de lucru.
Urmeaza imagini:




































Ionut

Calafat pe indicator. Frumos. Deci macar sperante avem pentru A6 gata pana la Calafat in 10 ani de zile. :)
Super efortul tau, multumesc mult!

panda80

Mie mi se pare ca nu ar trebui sa fie Calafat pe indicator, este un oras mic si pana acolo mai sunt alte orase mult mai mari (Caransebes si DTS de exemplu). Daca vrem sa aratam ca pe acolo se iese din tara, putem sa punem Sofia pe indicator. Foarte putini din cei ce merg pe acolo se vor opri la Calafat, iar pentru un strain Calafat nu are absolut nici o semnificatie, foarte probabil nu au auzit de acest oras.

teocharis

Quote from: panda80 on October 12, 2013, 07:26:53 PM
Mie mi se pare ca nu ar trebui sa fie Calafat pe indicator, este un oras mic si pana acolo mai sunt alte orase mult mai mari (Caransebes si DTS de exemplu). Daca vrem sa aratam ca pe acolo se iese din tara, putem sa punem Sofia pe indicator. Foarte putini din cei ce merg pe acolo se vor opri la Calafat, iar pentru un strain Calafat nu are absolut nici o semnificatie, foarte probabil nu au auzit de acest oras.

s-a mai explicat: tot timpul se trec localitatile de granita-vama

acest lucru este vital pentru transportatori (si nu numai)

Ionut

E aceeasi discutie cu Nadlac, s-a tot discutat. :)

doryan93

#74
Încă o "mini-autostradă" în vestul țării, fiind vorba despre  A6, care  crește de lângă Lugoj spre Calafat , dar  nu are decât 11 kilometri in momentul actual.
http://www.digi24.ro/Stiri/Regional/Digi24+Timisoara/Stiri/Inca+o+mini-autostrada+in+vestul+tarii+A6+creste+de+langa+Lugoj+