News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A6 București-Lugoj

Started by Ionut, July 19, 2013, 09:15:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

davyl

Personal, nu cred ca vom auzi/vedea ceva nou legat de A6 prea curand. Momentan nimic nu "transpira".

Desi imi doresc o continuare in viitorul apropiat al acestei autostrazi macar pana la Caransebes. Consider ca pana la Carasebes era OK din punct de vedere al reliefului...

yetiman

@stefanudrea:
Nu cred ca este cineva care sa NU doreasca vreo autostrada, oricare ar fi ea.
Singura discutie legata de orice autostrada este - cand e momentul sa fie facuta si din ce bani?
Dar nu are rost sa reincepem o discutie pe acest subiect.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

stefanudrea

Daca mergi pe topic inapoi vei gasi destui. Cine nu circula pe DN6 nu intelege ca este de stricta necesitate! Dar tot asa...nici eu nu mai reiau inutil discutia!

Trimis de pe al meu Philips I908 folosind Tapatalk



stefanudrea

Mda, e clar, ma asteptam la asa ceva!

Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk


TibiV

#620
^^
Mai degraba ne vedem mai tarziu decat adio...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Beowulf

Ordinea prioritatilor:
A1: Bucuresti-Nadlac;  A3: Bucuresti-Bors;  A10: Sebes-Turda;  A0+DNCB: Centura Bucuresti; A8: Tg Mures- Ungheni; A12+A14: Calafat-Craiova-Pitesti-Tirgoviste-Ploiesti-Buzau-Braila; A6: Lugoj-Calafat; A7+DN(2X2): Botosani-Focsani-Slobozia-Calarasi.

stefanudrea

Sa fie cumva dar sa fie!

Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk


ion59

2032! Să trăim noi până atunci!

IlisescuV

E o aberatie sa faci in RO drumuri express in ideea ca peste x ani il transformi in A. Costurile cu drumurile expres nu vad cum sa fie substantial mai mici fata de A, mai ales daca specifici ca sa fie usor de transformat in A.

iuli

Poate va era dor sa revedeti cum arata acum A6. Desi filmarea contine si lotul nou deschis si A1, am zis ca e mai bine de pus aici.

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


ioio_viola

TIMISOARA. Dealul care ameninta de luni bune o autostrada din Timis nu s-a oprit din surpare.

O bucata a cedat si in urma cu cateva luni, pe o portiune de 1 km pe A6, intre Lugoj si Balint, segment deschis traficului inca din 2013.

Intreg dealul trebuie refacut pentru a se stabiliza terenul, iar lucrarile de consolidare vor incepe in luna iunie pe A6, dat fiind faptul ca autostrada e inca in garantie, iar reparatiile vor fi suportate de constructor.

,,Da sunt ceva probleme, fiti fara griji ca facem noi. E inca in garantie, constructorul face lucrarile. La final,comisia de arbitraj va stabili cine plateste si a cui este vina,,, a declarat pentru Cetateanul.ro Andreea Barsanti reprezentantul constructorului Tirrena Scavi, care a executat lucrarile de constructie pe A6.

Dealul care se prabuseste si ar putea pune in pericol circulatia e in zona kilometrului 4 al soselei de mare viteza, nu departe de Lugoj.

Marginea betonata, de langa banda de urgenta, s-a ridicat deja la aproximativ un metru peste nivelul drumului, pe o lungime de aproximativ 10 metri si risca sa pice peste autostrada.



http://www.opiniatimisoarei.ro/dealul-care-o-ia-la-vale-peste-autostrada-in-timis-de-neoprit-unde-s-a-ridicat-cu-1-metru-marginea-soselei-de-mare-viteza/08/05/2017




Denis

E asa de cel putin 2-3 luni si nu s-a facut nimic...

Dominik

Dezolant, din nou probleme !!!  >:(
You're in Steelers Country