Identitate vizuala forum, adicatelea noi n-avem o sigla p-aci?

Started by sebba, May 12, 2013, 10:54:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sebba

:lol:

nu de gnom, de orc :D
ideea era de "urma lasata" pe unde merg, nu de talpa, picior... :)
Sailing away! S/Y Haimana

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Marius90

Am incercat sa pun in practica ideea lui sebba...


..si inca vreo cateva idei





Marius90

....mai cateva. Le pun la dimensiune mica sa nu ocup toata pagina.






savagedanyro

arata foarte bine toate, Felicitari.

ps: ca si idee (se poate pune orice font banuiesc),  vazusem undeva , dar nu gasesc acum , un font care simula o sosea cu 2 benzi, care arata foarte-foarte bine.
TIMISOARA 2021 !

Ionut

Cred ca ideea cu acel pin in stil Google imi place (personal) cel mai mult. Ar merge totusi pus pe punct (de la .ro), ca sa se inteleaga mai bine, chiar daca nu e centrat in logo. Bine, in loc de talpi ar merge ceva in stil acel city... cumva. :) Foarte interesante ideile, Marius, multumim mult pentru efort!

Dupa ce avem identitate ar merge niste tricouri faine. :D Si chestii de pus pe masina. Hm...

bogdymol

Parerea mea: bulina din poza de mai jos ar trebui pusa deasupra (punctului) de la .ro



Iar imaginea din bulina sa fie cea din poza asta (partea rotunda):



Eventual incercata toata treaba cu mai multe tipuri de fonturi pentru scris, sa vedem care arata cel mai bine.

@Marius90: cand ai timp incerci sa faci varianta propusa de mine? As face-o eu, dar nu ma pricep chiar atat de bine.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele


Marius90

Deci eu as alege dintre astea 3...ma refer din propunerile mele, ca poate vine cineva cu altceva mai bun.

sau





ziceți..

Ionut

Prima e preferata mea. Ai putea la acel pin in zona rotunda sa faci si o "codita" cum ai facut anterior (la varianta ta initiala) care sa dea impresia de "p"? De la peundemerg. Ar putea acel pin sa fie ulterior facut chiar pin, turnat. Si poate fi utilizat stand-alone, fara "peundemerg.ro". Are sens ce zic?

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bitalb

Poate faci o versiune asa pt. pus pe ceva gen cana sau insigna ...


Marius90

Cele doua finaliste...


Prima...sugereaza ideea de forum, discutii
A doua...integreaza un "P" de la "peundemerg"
Ambele...sugereaza "pe unde" folosind acel pin si ideea de infrastructura, transport prin imaginea centrala.

bogdymol

^ Varianta din dreapta, dar cu "cercul interior" mai mare (ca la cel din stanga). Ma refer la faptul ca aripa avionului e aproape taiata la cel din dreapta, pe cand in stanga mai e spatiu pana la "margine". Plus cladirile si drumul sunt mai bine evidentiate in varianta din stanga (si ar fi si in dreapta daca "cercul interior" ar fi mai mare).
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Marius90

Preferi varianta din dreapta datorita culorilor...sau e mai bine cu acel "P" fata de acel "message bubble" din stanga?