News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Initiative ale comunitatii PeUndeMerg.ro

Started by Ionut, April 20, 2013, 11:26:01 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sebba

transparenta? ne mai trebuie? nu ne-am convins? eu cred ca nu transparenta trebuie sa cerem ci ACTIVITATE, MUNCA, PROIECTE IN EXECUTIE, REINCEPEREA ACTIVITATII IN SANTIRELE OPRITE, ETC
Sailing away! S/Y Haimana

myid

Quote from: sebba on May 12, 2013, 08:26:36 PM
transparenta? ne mai trebuie? nu ne-am convins? eu cred ca nu transparenta trebuie sa cerem ci ACTIVITATE, MUNCA, PROIECTE IN EXECUTIE, REINCEPEREA ACTIVITATII IN SANTIRELE OPRITE, ETC

Fratiuc, ai cerut ca cineva sa faca un mic fluturas.. here it is

ce vreti voi sa scriem pe el e scriem...  e doar un model..veniti cu idei

PS : foloseste un limbaj mai relaxatl, daca dai asa cu biciul nu rezolvi nimic

sebba

relaxat? ne relaxam din '89 incoace! deja a inceput sa ne si placa, unora, sa stam asa relaxati
presupun ca ai inteles gresit si ai impresia ca am ceva cu tine! ei bine, afla ca nu am nimic cu tine, chiar daca noi ne-am mai "ciocnit" odata pe aici
probabil tu esti ceva mai sensibil si eu sunt prea agresiv dar crede-ma ca - repet - nu am nimic personal cu tine, eu sunt razvratit impotriva sistemului actual multilateral falimentar si dezastruos ptr tara, ca entitate, si implicit ptr populatia ei
Sailing away! S/Y Haimana

myid

#48
Pagina comuna de facebok a skyscrapercity.com si forum.peundemerg.ro "Construim Romania" a ajuns la 300 de urmaritori .
Va multumim !


300 de fani


Facebook Construim Romania

PS : background imagine from user "skySK" ( centura ocolitoare Brasov )

myid

In caz ca nu ati observat, pagina de facebook care reuneste cele doua forumuri a depasit 600 de fani si creste in continuare

Ionut, dupa traficul de pe forum, poti vedea exact de unde iti vin vizitatorii ....

Te poti uita , cam ce procent au inceput sa vina si dupa Facebook ?

ciprebbe

Most Online Today: 149. (Today at 05:38:52 PM)

Iti dai seama aproape 150 de utilizatori (useri sau vizitatori) in acelasi timp pe forum.
Numarul vizitatorilor intr-o zi e de ordinul miilor, eu din ce am vazut doar 20% suntem noi cei care scriem, restul ne urmaresc (de aproape).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

myid

Quote from: ciprebbe on May 30, 2013, 11:19:59 PM
Most Online Today: 149. (Today at 05:38:52 PM)

Iti dai seama aproape 150 de utilizatori (useri sau vizitatori) in acelasi timp pe forum.
Numarul vizitatorilor intr-o zi e de ordinul miilor, eu din ce am vazut doar 20% suntem noi cei care scriem, restul ne urmaresc (de aproape).

Astazi la 05:21 doua pagini importante preluau stirea de pe pagina de facebook pe timelinul lor...asa ca avem si explicatia

ciprebbe - inca te asteptam langa noi, vb foarte serios.... vb mai multe pe PM

Ionut

Curiosi mai sunteti... :) Uite aici print screen din Google Analytics pe ultimele 31 de zile, inclusiv ieri.

Overview.


Sursele - de unde vine traficul, overview.


Referrals doar ieri - record de vizitatori all time. Ieri am avut 2808 vizitatori pe site, din care 30% din referrals.


Referrals ultimele 31 de zile.


Intrebari?

myid

Ultimul print-screen e concludent !  8)

Mersi

Hai ca e de bine

Marius90

Felicitari tuturor pentru munca depusa!

Acum, daca tot sunteti (suntem) asa populari, poate ar trebui sa ne ocupam umpic si de identitatea vizuala, sa stie lumea cine suntem. :)

radutm

Vazand filmuletele si pozele din ultima vreme, de pe toate autostrazile aflate in exploatare, apare tot mai evident ca sunt golase, fara prea mare accent pe partea estetica. Ma gandesc ca ar fi frumos daca ar incepe sa fie si infrumusetate un pic din punct de vedere peisagistic. Probabil va mai trece ceva timp pana statul se va autosesiza...
dar! daca am pune mana de la mana si am da un semnal, nu cred ca ar fi ceva rau. Am putea sa facem o campanie de plantare de copaci. Bineinteles, nu asta va rezolva problemele autostrazilor, dar ar fi un semnal. ce ziceti?
cont inchis

Ionut

Se poate discuta cu ONGurile care fac astfel de plantari "for a living". :) Asa de capul nostru cred ca e mai greu, eu nu stiu ce presupun astfel de campanii.

radutm

Quote from: Ionut on June 05, 2013, 04:17:58 PM
Se poate discuta cu ONGurile care fac astfel de plantari "for a living". :) Asa de capul nostru cred ca e mai greu, eu nu stiu ce presupun astfel de campanii.
Pai asta ar fi cea mai simpla cale, sa vorbim cu un ONG care face plantari si sa ii convingem sa facem o actiune de acest gen pe marginea unei autostrazi. Ei au experienta si contactele cu autoritatile, noi sa ii sprijinim cu bani si munca proprie. 
cont inchis

myid




Din calculele mele :
Imprimare + achizitie tricou negru : 25 RON
Taxe livrare : Maxim 8 lei
Pret tricou final : 50 LEI, sa zicem

Profit : 17 lei, la 100 de tricouri finantam doua zboruri, ce ziceti ?

Ionut

Heh, e o idee. :D Problema e ca trebuie cineva sa se ocupe cineva de shipping and stuff...