Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Daniel_I

#2775
Quote from: TibiV on May 24, 2015, 09:32:25 PM
Multumesc.
Ar fi fost mult mai bune daca in loc de telefon foloseam un aparat foto, eventual un DSLR...
Dar stii vorba aia, fiecare dupa buget...  :D
Era si mai bine daca dezactivai functia flash light a telefonului. Nu ai nevoie de blitz ziua. De acolo OZN-ul
Oricum multumim pentru poze.
Am zis ca anul asta o sa am activitate pe Lot 1 si 2, fiind in zona. Se pare ca, o somez tot anul. Nici o miscare. Cum s-a zis, era mai multa miscare in iarna pe zapada. In luna Iunie daca lucrurile stau tot asa, va trebui facutã o scrisoare catre CNADNR.
On The Road

TibiV

Recunosc, m-am prins târziu de faza cu blitzul, dar nu am vrut să pierd vreo poză si l-am dezactivat abia în Aiud. Motiv pentru care pozele de pe Feroviar nu au nici un OZN... :)
Dar problema de pe L3 care mă îngrijorează cu adevărat este că nu s-au apucat deloc de pasajul peste CF, deşi sunt atât de avansaţi cu pasajul peste DN1....
S-ar putea să devină un punct critic, la fel ca podurilor peste Mureș, de care măcar s-au apucat...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

hentz

Quote from: alecu26 on May 26, 2015, 02:58:04 PM
update gogle earth in zona Sebes. Se vad gropile arheologice de pe lotul 1 in zona nodului A10-A1. din pacate cam atat.

25.05.2015



digitalglobe.com

Ionut

WOW, excelent cadru, este tot segmentul Aiud-Turda COMPLET (loturile 3 si 4). Se vede perfect.
:cheers:


ddfab

zona relocarii DN1 de la turda. partea dinspre turda.
terasamentul nou este la aproximativ 0.8-1 m sub  nivelul actual al asfaltului.



ddfab

aceeasi zona, partea dinspre stejeris. aici nivelul terasamentului aste la aprox. 0.5 m de nivelul actual al soselei.

ddfab

asa arata pasajul...
se pare ca sunt doar 2 benzi. ce zic baietii din domeniu? va fi o gatuire aici? evident ca dupa deschiderea A10 circulatia pe DN va fi mai redusa.








ddfab

au inceput sa scada si cota terenului din jur.
foto de ieri, 27.05.15, dupa o ploaie... activitatea era oprita pe tot lotul.


o seara buna sa aveti!

stangabriel

Frumos, curat.

Fata de noua relocare a DN-ului, actualul drum e mai sus sau mai jos?

ddfab

mai sus. am dat si niste diferente estimative in posturile de mai sus.

horatiu.cosma

Intr-o 5-6 saptamani ar trebui sa se mearga pe noul amplasament de DN?

TibiV

Foarte frumoasă lucrare...
Dar pe unde trece A10 ? Nu pe deasupra?
Nu ar fi trebuit să vedem nişte pile în lucru?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

A10 trece pe dedesupt, o sa inceapa sa escaveze puternic acolo, sub acea structura.

ispy

Stadiul procentual al lucrarilor este facut probabil dintr-un birou al CNADNR- ului, lotul 3 fiind mult mai avansat decat cifrele anuntate. Complexitatea lucrarilor de pe lotul 3 este mult mai mare in comparatie cu celelalte. Estimarile sunt total gresite daca se fac doar cu filmarile de pe DN1.