Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Ionut

Haideti sa nu facem scenarii asa avansate, mai este mult timp pana atunci. Plus ca nu facem politica pe forum.
La cum lucreaza, pot finaliza chiar inainte de termen loturile 3 si 4. Sa speram ca vor continua in acelasi ritm.

cfdp

#2671

nodul cu A1, legatura cu DN1 si Sebes numai prin A1


nodul AI nord fara legatura cu ocolitoarea nord propusa de municipiu


medicul de garda

Mama, nu credeam ca se poate ca cineva sa-si bata mai tare joc de un nod de autostrazi decat a facut-o Porr, dar se pare ca m-am inselat. Macar la nodul ala puteai mentine o viteza cat de cat de autostrada, dar aici ai bretele super inghesuite, iar ca bonus ai si super conflicte de trafic din cauza strecurarii intre 2 noduri rutiere apropiate. Nici nu am timp acum sa enumar toate conflictele de trafic care vor aparea daca se aproba propunerea Pizzaroti :( Doamne fereste!!
Trust me, I'm an east-european doctor!

gdo

Pe lotul 2 Euroconstruct si Porr au inceput sa tureze tot mai tare motoarele in organizarea de santier. Au sosit tot mai multe utilaje si azi toata ziua au sosit containere noi care au fost montate cu ajutotul a doua macarale. Deasemena au inceput sa misune bascule cu Euroconstruct, dar ce si unde cara inca nu m-am prins.... Speram sa intre cat mai repede si in teren, deoarece incepe sa se cam umple baza cu utilaje.. care inca nu fac nimic.. si e pacat de timpul care se scurge...







mariansb

Excelente pozele , chiar daca sunt facute in urma cu o luna!
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

alecu26

si eu sunt curios cu podul peste Mures. Acolo deja se lucreaza de cateva luni bune. Ar fi trebuit sa iasa din pamant deja. Sa vedem ceva fundatii, elevatii....poate 1-2 deschideri gata de pus grinzile.
Drumurile noastre POATE;

trifuhoria

In parcarea restaurantului de langa podul Mures din Alba Iulia, a parcat aseara o foreza mare. Oare sa fie coincidenta...sau se apuca de treaba?

Hercule

Quote from: rocklee on May 13, 2015, 08:03:22 PM
imagini aeriene cu a 10  :)

Intrebare: de ce e asa de lata portiunea nivelata, in comparatie cu latimea viaductului si chiar cu latimea DN x 2.
Deșteaptă-te române!

Eurocopter

Filmarea de lansare a Asociatiei PRO INFRASTRUCTURĂ!  :)

http://www.youtube.com/v/HvQjBvydd24

rocklee


MNU

Quote from: Hercule on May 14, 2015, 09:30:21 AM
...
Intrebare: de ce e asa de lata portiunea nivelata, in comparatie cu latimea viaductului si chiar cu latimea DN x 2.

Cred ca aia e baza rambleului care se ingusteaza catre partea superioara. Acolo e rambleu cat sa ajunga la nivelul viaductului. Sper ca nu ma insel.

isotech_ro

cu "desfasurarea" actuala de forte ... acesta autostrada va fi terminata in cel mai fericit caz la finele lui 2018, dar cu siguranta un termen realist ar fi 2020

teocharis

de la min 10 nu pare sa lucreze nimeni/

deschiderea inainte de alegerile din toamna lui 2016 pare pusa sub semnul intrebarii.

VictorC

Imi poate indica cineva pe video la ce minute sunt delimitarile dintre loturi?