Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

ddfab

si-au completat utilajele cu acestea...






ciprebbe

Deci si le vor produce ei in santier. Mai ieftin insa se va pierde la factorul timp.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ddfab

au inceput sa faca armaturi...




ddfab

si a rezultat aceasta....


prima grinda produsa pe santier!!! :D

horatiu.cosma


ddfab

a inceput sa se anime si organizarea lor de santier...



si au avut grija sa-si asigure tot confortul... inclusiv AC.

pe restul lotului 1 si 2 nici o miscare in teren. >:(

ddfab

horatiu- cand ma voi putea apropia mai tare o sa incerc sa apreciez lungimea. dar sa stii ca nu sunt mici.
deci au doua utilaje pentru turnat, cred ca vor merge in paralel, cu doua grinzi odata.

Ionut

Multumim de poze!
Poate reusesti sa vezi cum stau si pe lotul 2. :cheers:

vladb

"Aflata si ea in vizita pe santierul autostrazii Sebes - Turda, Corina Cretu, comisarul European pentru Politici Regionale, a precizat ca autostrada in cauza va primi finantare in doua faze, din doua cicluri financiare - cel care se incheie anul acesta si noul exercitiu financiar european.

"In ceea ce priveste Sebes-Turda, este o lucrare de mare amploare, pe care in parteneriat cu autoritatile romane am decis sa fie finantata in doua transe, o prima parte de 150 de milioane va fi fazata in perioada 2007-2013. Avem asigurari din partea autoritatilor romane ca aceasta prima parte se va termina in iunie 2016, dupa care va incepe faza a doua din exercitiul bugetar 2014-2020. In legatura cu programul operational de infrastructura mare, stiti foarte bine ca acesta e unul din programele operationale cele mai mari, de 9,5 mld. Si aici speranta noastra e ca dupa adoptarea MPGT sa putem da drumul proiectelor de mare amploare, sigur ca asteptam si sunt convinsa ca Ministerul Transporturilor va veni in acest sector de transport cu proiecte mature care vor duce la dezvoltarea regiunilor", a precizat Comisarul European."

Am I missing something? S-a dat "liber" la prelungirea prelungirii?

Sursa Hotnews.ro


dan_c

Sebest Turda, Zona Santier Porr

















Aiud.dan

Dupa cum se vede an poza nr. 11 armaturile din fata pilelor , o sa avem un pasaj peste autostrada cu o arhitectura deosebita si diferita de celelalte pasaje,sper sa nu ma insel,cred ca o sa fie cite doua contrafise de fiecare parte, se vede ca sunt inclinate.

ciprebbe

Deci Somaco Teius le livreaza grinzile  :D . Merci de poze.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

igorashu

@Aiud.dan: Adică ceva de genul ăsta?


horatiu.cosma

E mai ieftin sa se faca asa ceva decat o varianta clasica  ????