Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut


Ionut


trifuhoria


Quest

Quote from: trifuhoria on April 04, 2015, 11:38:03 AM
Ms mult ionut

Ma alatur si eu multumirilor. Multumim Ionut ptr poze !
TS & Porr se tin de treaba serios pe Sebes - Turda L3 respectiv L4.
Common sense will get you far !

TibiV

Multumiri trifuhoria pentru poze, ai muncit ceva !...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

florin74

Si azi se lucra puternic pe ambele loturi, inclusiv la ora 16.00 TS in zona Aiud pana la trecerea DN inaintea de Decea, Porr de la Inoc pana la dealul de la Turda.

horatiu.cosma

Cred ca cei de la TS si Porr nu o sa isi poata lua o zi libera fara sa se afle pe forum, fiecare miscare a lor e urmarita  :lol:. Lasand gluma la o parte, sper sa continue in acelasi ritm. Daca vor sa se tina de contract, adica finalizare cel tarziu 10 martie 2016, vor dori sa faca mare parte din asfaltari in acest an. Is curios daca se apuca dupa Paste puternic si pe loturile 1 si 2.

trifuhoria

Si lotul 1 va fi cel putin la fel de urmarit ca si lot 4, fiind in vecinatatea DN-ului. Trebuie doar sa inceapa!!!
Dau azi o fuga pana la podul de peste Mures de la intrarea in Alba dinspre Sebes. E cea mai complexa lucrare de pe lot 1...

ispy

Ma alatur si eu multumirilor. Multumim Ionut ptr poze !
TS & Porr se tin de treaba serios pe Sebes - Turda L3 respectiv L4

Marius

#2379
Din cate imi dau seama, in poza din link avem o grinda imbinata din trei segmente:

https://lh4.googleusercontent.com/-QZ4mXVvhsU4/VR99xrlKZUI/AAAAAAAAAsE/SUKRuW-pRI8/w1289-h859-no/IMG_9049.JPG

Cam cat dureaza imbinarea intre doua segmente?

florin74

Azi se lucra numai la structuri pe ambele loturi. Pământul este umed ca urmare a precipitatiilor din ultimele zile.


florin74

#2382
Porr a început sa monteze grinzile pe viaductul de la Turda dinspre kaufland (cel din prima poza de pe pagina, postate de Ionut.

horatiu.cosma


florin74

Nu, am fost surprins si ma grabeam sa ajung la Cluj. Primul mesaj a fost live :). Erau 2 grinzi montate si lucrau la a treia.