News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

florin74

Cel mai probabil asta e, ingradirea accesului la justitie. Mai e si problema indisponibilitatii sumelor de bani pe parcursul procesului, chiar nu imi dau seama. La chestiuni de drept constitutional nu ma pricep.  :)

alecu26

pai nu sunt indisponibil...ca de fapt acei bani sunt din garantia de participare la licitatie...daca am inteles bine.
Drumurile noastre POATE;

NGC

#1352
Avem termen in 29.09.2014 pentru Lot 2. Am facut update si in sinteza.

ciprebbe

Excelent termenul, sa speram ca si lot 1 primeste acelasi termen scurt.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Aiud.dan

#1354
Sa speram ca nu ne trezim cu aminari ,ca nu au avut timp sa studieze dosarul ,sau nu au avut timp suficent sa depuna noi probe in favoarea unora sau altora si se va judeca la primul termen , sa speram ca si pronuntarea tot la primul termen,ar fi prea fain.numai din cite stiu nu se prea judeca la primul termen nici un proces,am umblat mult la instante de judecatas,stiu acest lucru.sa nu ma intrebati unde am lucrat.

elion

În zona de construcţie a podului de la Gâmbaş sunt depozitate câteva pontoane şi au amenajat malurile Mureşului pentru podul din pontoane.

Aiud.dan

#1356
Faina stire, la podul dintre Gambas si Pagida au adus pontoanele?se zice ca si inspre Decea unde vine celalalt pod ,o sa faca unul de pontoane.

elion

Da Aiud.dan la podul dintre Gâmbaş şi Păgida, am fost ieri la pescuit în  zona respectivă şi le-am văzut acolo.

NGC

#1358
Quote from: NGC20 on September 22, 2014, 02:15:00 PM
Avem termen in 29.09.2014 pentru Lot 2. Am facut update si in sinteza.
Avem acum termen si pentru Lot 1. Este vorba de 06.10.2014.

ciprebbe

Azi era termen pt contestatia la lot 2 - Altii impotriva lui Aktor.
Mai verificati si voi cand apare urmatorul termen din dosar(sigur acum va fi o amanare)
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000319205&id_inst=2
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

horeaa

#1360
Tocmai vad ca a fost amanat pe 2 Oct.

Edit: amanare de doar 3 zile, cam cea mai scurta ce am vazut recent. Semn bun oare?

florin74

#1361
Depinde de solutie :) !

Oricum, slaba miscare azi. 2 excavatoare obosite si 2 buldozere isi faceau de lucru in zona santierului arheologic (la capatul coborarii spre Unirea), pregateau ceva drum tehnologic. In cealalta parte a dealului, 1 excavator cu un buldozer se deplasau spre marele santier arheologic.
Pe lotul TS nimic vizibil.

Jenant, la 6 luni de la semnarea contractelor

adiarc

din pacate , mai ales din 2012 incoace , se intampla o avalansa de lucruri jenante in infrastructura....incepand cu SF-uri amanate sau anulate , licitatii amanate , solutii amanate , plati amanate , ctr semnate cu intarziere , autorizatii de constructie care vin dupa multe luni de zile , rectificari care sacrifica intotdeauna investitiile , etc , etc.S-a dovedit ca atunci , cand se vrea sa se lucreze se poate...pacat ca s-a pierdut o vreme excelenta de construit si astfel vom pierde aprox un mld de euro , fonduri europene.Oricum , se pare ca nimeni nu va fii vinovat si nimanui nu-i pasa , cu exceptia unor mici comunitati informate , cum este si a noastra.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Aiud.dan

#1363
E bine ca a ramas in pronuntare si pronuntarea e pe doi octombrie si nu a fost dat un termen pentru tot felul de morive,cred ca mentine solutia data de CNSC.sa speram ca si pe lotul 1 o sa fie la fel,pronuntarea in cel mai scut timp si semnarea urgenta a contractelor,iar pina la primavara ,proiecte,avize,drumuri tehnologice ,decopertati si organizare de santir,asa pot recupera timpul pierdut.

elion

#1364
Am discutat în seara asta cu vecinul meu şi mi-a spus că se lucrează cu 5 camioane în zona podului de pontoane de la Păgida-Gâmbaş, mai exact duc bolovani foarte mari pe care-i basculează în Mureş, dar nu au început să monteze pontoanele.