Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Archi

Incantati suntem toti dar cel putin eu salivez dupa poza care in mod cinstit ar trebui sa apara.

cricric

Daca tot ati adus aminte de Baiazid, poate ii amintiti de pariul pierdut, respectiv de datoria neonorata. Cine are cont pe forumul lui, poate ii scrie un pic

Archi

Nu cred ca este necesar. Stie el!  :D

Ionut

Humor me: ce pariu a pierdut Baiazid? Dar va rog, gata cu offtopicul. :D
:cheers:

@elion: Super veste, multumesc! Data viitoare vii si cu poze, da? :) Uitati-va cand mai sunteti prin zona si de panourile de santier, sunt curios ce date sunt pe ele (evident cea de finalizare in primul rand).

cricric

Pe celalalt forum, un pariu cu mine. Era asa de sigur pe el, incat am zis ca daca se construieste A10, acum si cu bani europeni, isi pune un nas de clovn si isi pune poza pe forum.
Intre timp a fost banat de pe SSC. Probabil ca citeste si forumul asta, dar se face ca ploua

MNU

Baieti... Stati ca inca nu s-a construit si inca nu s-au dat banii europeni pe A10.

ciprebbe

Si ca sa incheiem subiectul asta:
QuoteJune 14th, 2013, 09:57 AM Quote: Originally Posted by cricric
Quote@marx001, acelasi lucru e valabil si pentru Baiazid: daca incep lucrarile pe Sebes-Turda, va faceti cate-o poza cu un nas de clovn si o urcati pe forum?
Credeam ca vrei sa umblu cu pene prin Piata Victoriei  Ok, tin pariul, dar numai daca lucrarile incep pana in 2016. Adica pana in 31.12.2016 23:59:59

Dupa mine pariul e incheiat,la fel si discutia, asteptam pozele.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adiarc

Joi e posibil sa semnez un ctr in zona si f.probabil ( daca nu intervine ceva de ultima ora ) , o sa trec prin zona.
Ma opresc in Miraslau si incerc sa-i dau de cap.  :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

parca si cu mine avea pariul...dar nu mai stiu pe ce.

Si pe CF mai aveam niste pariuri...mai ales referitoare la HSR dar cam le-a pierdut. Inca nici studiul de traseu nu cred ca s-a lansat.
Drumurile noastre POATE;

nenea_hartia

Și prietenul meu și al lui bogdymol ar cam trebui să-și pună pene, pentru că a pierdut cu brio un pariu de acum 4 ani. A se vedea aici și aici.

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Facem thread special pentru pariuri, daca doriti.
Now back to A10, please! >:(
:cheers:

Al Hagwalah

Quote from: bogdymol on July 30, 2014, 07:54:14 AM
Ar trebui sa-i reamintim :D

Domnu' recunoasteti excavatoarele?  :)

Se pare ca asfaltul il va pune Straco.

PS: a inceput agitatia pentru Campia Turzii - Ogra ( momentan interes din partea Max Bogl, Porr, Strabag si Impregilo )

adiarc

astazi am fost pana in Aiud si am dat si o fuga pana la Miraslau , fiind doar cativa km pana acolo
am tranzitat comuna cap-coada , am vb cu mai multi localnici si la sfarsit m-am oprit la primarie
NU AU INCEPUT NICI UN FEL DE LUCRARI , nici nu se vede ceva cum ar fii o organizare de santier , drumuri noi , etc.
singura chestie relevanta era un anunt de la avizierul primariei si anume faptul ca , in data de 4 si 5 august proprietari identificati anterior ca avand loturi pe amplasamentul autostrazii sunt chemati , in cele 2 zile  , cu docum.de proprietate pt a preda resp.parcele catre Dir.Regionala de Drumuri Cluj.Asadar daca doar sapt viitoare se va preda amplasamentul ( de la prop.catre Dir de Drumuri si abia apoi de la Dir de Drumuri catre Tirenna ) , nu vad cum ar fii putut incepe lucrarile. :(
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

#1154
Se vorbea de ceva pod peste Mures in zona aia...(poate e asta de la Gambas)
Deci pe viitor rog userii care vin cu astfel de informatii sa posteze si locatia apriximativa in G-Maps, nu de alta dar umbla alti colegi aiurea sa caute zona, pentru a ne confirma sau infirma informatia.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe