Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

adiarc

multumesc
organizarea de santier e chiar langa drumul secundar - drum public , asa ca nu te poate opri nimeni sa treci pe langa
pe lotul Tirenna n-am vazut nici o miscare....nimic
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

AFC

... de cand asteptam sa vad ceva miscare...
Acum daca se incheie telenovelele pe loturile 1 si 2, chiar ma imbat.
Multumim de vesti si poze.
Sa auzim numai de bine.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

Archi

Doua zile nu am intrat pe forum si au aparut super vesti. Deci in urmatoarele doua saptamani nu intru deloc, poate termina Impregilo  :p

Al Hagwalah

Dorel era in proba de munca si cum noi in Romania avem decat meseriasi in loc sa traga de maneta in spate a dat in fata, asta cand incerca sa il dea jos de pe trailer. Mdeh, daca vrei sa faci totul ieftin ( mana de lucru locala netestata corespunzator ) .....

ghrt

Utilajele alea par solide, a păţit ceva în afara de geamuri sparte?
Cont (aproape) inactiv.

north

PUM SSC. :troll:

Acolo (or should I say "dincolo?"  8)) nu s-a auzit de-nceperea lucrarilor (la o noua autostrada) nici dupa doua zile.
Indurati-va careva...
Două drumuri paralele nu formează neapărat o autostradă.
Atlanta freeways at night * Vordhosbn * Centură * Autobahn * Happy cycling

dan_c

#1116
salutare tuturor

S-a semnat contractul cu Aktor pt Lot 2 Sebes Turda

Cica Strabag nu mai vrea sa faca contestatie

Care face rost de contract sa-l puna pe forum





cutter

Tot astăzi s-au lansat și licitațiile pentru supervizare pe cele 4 loturi Sebeș-Turda. Documentația pare vizată din aprilie 2014, de ce le-o fi luat atît s-o pună pe SEAP?!

alecu26

Quote from: dan_c on July 25, 2014, 10:15:40 AM
salutare tuturor

S-a semnat contractul cu Aktor pt Lot 2 Sebes Turda

Cica Strabag nu mai vrea sa faca contestatie

Care face rost de contract sa-l puna pe forum

obligatoriu trebuie sa astepte perioada de contestatii. Nu cred ca strabag nu va contesta. Sunt aproape pe zero cu lucrarile si au pierdut mul prea multe lucrari la mustata....Lugoj-deva, centrua Tgm, Sebes-Turda 1 si acum 2.
Drumurile noastre POATE;

alin_simeriaveche

dan_c esti sigur ca s-a si semnat contractul? informatia este dintr-o sursa sigura? desi timpul s-a scurs suficient incat sa fi avut loc toate acestea. daca sigur e semnat, contestatile clar nu se mai pot efectua

Ionut

What?! S-a SEMNAT contractul? :o

ciprebbe

Nici eu nu cred...poate desemnat noul castigator. Era un joc in 3 aici (Aktor, Strabag si "altii").
Nu se semneaza nimic pana nu e desemnat castigatorul si se asteapta trecerea perioadei legale pt contestatii.
Daca se semna informatia cu desemnarea trebuia sa circule demult chiar si "pe surse".
Sa luam de bune desemnarea noului castigator pe lot 2  - Aktor.
Vedem la CNSC daca se contesta sau nu, si nu uitati ca pe lot 1 s-a desemnat mai repede noul castigator si inca se asteapta.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

trifuhoria

Salutare, asa cum am promis am facut vineri cateva poze in zona turda. De la Sebesla turda nu am depasit 80km/h datorita traficului infernal.
Pana se uploadeaza va scriu ca am discut cu responabilul de santier de la organizare din apropierea Kaufland Logistic...Foarte deschis omul, i-am explicat pt ce fac poze si i-a zis ca suntem desui care urmarim subiectul. Era curios de castigatorul de pe lot 2, ca sa isi faca o idee de toate cele 4 loturi. Era si un Austiac care vb f bine engleza, din partea Porr.
Nu am avut f mult timp, dar am intrebat referitor la lacul de la Stejeris si au zis ca initial a fost pod peste lac, dar s-a repriectat si o sa fie terasamnt normal, iar referitor la ultimul deal, inainte de turda, va fi pod, supratraversare dn si apoi vor taia in format debleu varful dealului. I-am intrebat daca nu le e frica de probleme gen aciliu, si spre surprinderea mea au zis ca acolo nu au fost probleme, doar ca nu s-a vrut ca lucrarea sa fiefacuta bine de la inceput.

trifuhoria

#1123
intre unirea si turda...bara la bara






trifuhoria

coborarea spre turda, accesul in organizarea de santier se va face prin sensul giratoriuaferent kaufland