Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

florin74

Se pare ca pe 27.06.2014 au fost transmise comunicarile pe lot 1 Pizarotii castigator. Asteptam CNSC. Poate renunta Impregilo si nu se umfla muschii pe STRABAG (loc 2). Saptamana asta cica s-ar anunta si castigatorul pe lot 2

http://www.voceatransilvaniei.ro/stadiul-lucrarilor-la-autostrada-transilvania-si-turda-sebes-ofertele-pentru-segmentul-suplacu-de-barcau-bors-pana-miercuri/


Katana_ro

Mai stie cineva ce s-a intamplat pe loturile 1 si 2 la A10?

  • Pe lotul 1 s-au scurs 10 zile de la anuntarea castigatorului. Putem afla daca au fost depuse contestatii?
  • Pe lotul 2 perioada de reevaluare se estima sa fie incheiata pe 07.07...vreo stire aici?

trifuhoria

Nici o noutate? in 25 iulie merg eu SEBES-CLUJ si retur...

ciprebbe

Quote from: Katana_ro on July 11, 2014, 12:46:37 PM
Mai stie cineva ce s-a intamplat pe loturile 1 si 2 la A10?

  • Pe lotul 1 s-au scurs 10 zile de la anuntarea castigatorului. Putem afla daca au fost depuse contestatii?
  • Pe lotul 2 perioada de reevaluare se estima sa fie incheiata pe 07.07...vreo stire aici?

Pe site la CNSC se posteaza deciziile inregistate inca din 13.06.2014. http://www.cnsc.ro/decizii/
Deci pt lot1 mai avem de asteptat sa vedem daca italienii se contesta intre ei.(Doar Impregilo mai poate contesta decizia CNADNR).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adiarc

momentan nu avem noutati pe cele 2 loturi atribuite - Aiud-Decea si Decea-Turda
aceleasi gropi arheologice , dar fara arheologi  :(





deocamdata nu se vede aceea determinare de a termina pana la sf lui 2015
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

linucsu

Muzeul Unirii din Alba isi trimite arheologii la descarcari incepand cu 1 aug. Cei din Alba sunt trimisi pe lotul III Aiud - Decea. Informatia o am de la un arheolog care-mi face o descarcare arheologica si m-a grabit sa terminam treaba in luna iulie.

Ionut

Buna informatia asta cu descarcarea, merci fain, big like! :cheers:

BTW, cum adica "iti face o descarcare arheologica"? Faci o autostrada privata? Sau in curte? :D

elion

#1102
Se zvoneşte că în 2-3 săptămâni  încep lucrările la lotul 3 (cu predilecţie în zona podurilor); cu toate acestea nu am văzut prospecţiuni arheologice doar geologice între km 41-43.

dorel

Quote from: elion on July 21, 2014, 01:49:31 PM
Se zvoneşte că în 2-3 săptămâni  încep lucrările la lotul 3 (cu predilecţie în zona podurilor); cu toate acestea nu am văzut prospecţiuni arheologice doar geologice între km 41-43.

Probabil la poduri nu le trebuie descarcari prea serioase ca nu acopera suprafete mari. Tronsonul e 40% poduri si viaducte deci asta o sa le ia mult timp. Terasamentele sunt foarte 'faramitate', cred ca cel mai lung terasament neintrerupt de vreun pod e cel mult 2km.

adiarc

am o veste excelenta pt astazi
SE LUCREAZA PE SEBES-TURDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :banana: :banana: :banana:
ajung in vreo 20 de min acasa si vin cu mai multe detalii
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Tavi


spy_flo

@adiarc, vorba americanului :"you've made my day ".așteptăm cu nerăbdare "mai multe detalii "

adiarc

asadar se lucreaza pe lotul 4 , sectorul Decea-Turda , antrepenor principal Porr
pozele sunt facute in zona Centrului Logistic Kaufland - vis a vis , langa organizarea de santier Porr , unde au inceput sa vina utilajele si au inceput sa se faca si primele decopertari
accesul la organizarea de santier se face prin sensul giratoriu , dinainte de Kaufland ( pe sensul Aiud-Turda ) , a doua iesire - sau la stanga.

in prima poza se vad ceva decopertari si cladirea de birouri din organiz.de santier



saraca sfecla de zahar....se duce pt o cauza nobila  :lol:









atentie la neatentie....Doreleeeeeeeee !!!!!!! :lol:



organiz.de santier





si stickerul de pe camioane atesta cui apartin , sau cui sunt subcontractate



Porr




cam asta ar fii
este , zic eu , o veste excelenta , pt ca nu se pierde aceasta vara si putem spera la o finalizare , la sf lui 2015
hai Tirenna!!!!vrem miscare


PS : Horia , spunea-i ca mergi saptamana asta la CJ...te asteptam cu noi poze
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

trifuhoria

ce veste minunata...abia astept ziua de vineri si cea de duminica cand fac un drum Sebes Dej si retur!!!!! de cand astept aceste poze...!!!!!!!Se poate intra in organizarea de santier sau sunt paznici?

LE: de celalalte loturi se mai stie ceva?

elion

Mulţumim pentru veste şi poze Adiarc (cu A-mare)!!!