Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

#900
Da, am citit si pe CNADNR
http://www.cnadnr.ro/docs/comunicate/comunicat%20CNADNR%20SA%20semnare%20contract%20Sebes-Turda%20lot%203%20si%204.pdf
Dupa cu se precizeaza, 4 luni de proiectare. Sa inteleg ca prin septembrie ar cam trebui sa ne asteptam sa ii vedem la decopertat? La Tirrena ma astept. Nu stiu cum sunt cei de la PORR, sunt nou. Am vazut cum se misca doar Romstrade, Impregilo, Straco, Strabag, Astaldi, UMB

ciprebbe

Sa dea si ordinul si sa inceapa treaba.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

AFC

#902
^ Daca ne luam dupa experienta lor la nivel de grup se pare ca sunt ok.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

ciprebbe

Cu Porr suntem pe maine bune. Stiu ce pot. Nu e motiv de ingrijorare.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

Ne bazam pe tine, mai ales ca ne-ai invatat cu binele  :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


montaniardul

#907
^Confirm aceasta stire, venita si pe ZF: http://www.zf.ro/zf-24/compania-de-drumuri-a-semnat-contracte-de-200-mil-euro-pentru-autostrada-sebes-turda-12482562

Cele 22 de luni necesare proiectarii si executiei autostrazii, conform sursei, depasesc termenul limita de finalizare a lucrarilor!!!

adiarc

astazi am trecut prin zona tronsoanelor , cu , ctr semnate ( Aiud-Decea - lot 3 - Tirenna si Decea -A3 - lot 4 - Porr ) ; inca nici o miscare - tarusi , gropi , firme de proiectare , etc.
Stiu ca au trecut doar cateva zile de la semnare , dar am o pofta incredibila sa vad miscare in zona , mai ales ca intre Sebes si Turda se circula de multe ori bara la bara
cum spuneam...o sa fiu cu ochii pe ei  ;)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

si asta seara , la intr in Sibiu m-am intalnit si cu un Logan Mcv alb , inscriptionat cu Porr   :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

rocklee

#910
adi esti optimist :D...si plin de energie!!

Ionut

Adi, pe Sebes-Turda avem artilerie grea. Avem doi Duci (Eurocopter din avion si ciprebbe de la sol). Daca ai si tu drumuri prin zona, probabil va fi segmentul de autostrada cel mai bine "documentat" din aer si de la sol. La fel si Gilau-Nadaselu. Avem sanse mari sa vedem poze si filmari din vara pe toate cele 3 tronsoane din jurul Clujului. O sa fie frumos, asta va pot garanta, abia asteapta colegii sa se inceapa lucrarile.

ciprebbe

#912
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000312285&id_inst=2

Quote15.05.2014
Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Completul 6 recurs NCPC
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:     

24.04.2014
Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Completul 3 recurs NCPC
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt:
Document:     
Exact cum banuiam, toate conexate de pe lot 2 pt 15.05.2014.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florin74

Cred ca mai devreme de 26 iunie nu vedem o solutie, cel putin 3 termene pe fond plus 1 pe  contestatii si exceptii. Bine ar fi sa ma insel :)

alin_simeriaveche

Quote from: florin74 on April 25, 2014, 10:37:24 PM
Cred ca mai devreme de 26 iunie nu vedem o solutie, cel putin 3 termene pe fond plus 1 pe  contestatii si exceptii. Bine ar fi sa ma insel :)
:) atunci e ziua mea. daca s-ar termina tam tamul atunci, l-as considera un cadou :)