Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.

Ionut

In urmatoarea perioada ar trebui sa vedem contestatiile, se termina vacanta... stie cineva sa se uite exact pe CNSC? Doru? :D

dorum

#556
Mai dureaza putin...din pacate nu prea aflam despre depunerea unei contestatii...ci aflam de pe CNSC.ro doar decizia legata de acea contestatie.... modul de cautare e putin ciudat... trebuie sa banuiesti cine ar putea depune contestatie si sa-l cauti pe coloana "contestator" printre ultimele inregistrari ...apoi vezi decizia...

florin74

Quote from: dorum on January 04, 2014, 09:18:33 AM
Mai dureaza putin...din pacate nu prea aflam despre depunerea unei contestatii...ci aflam de pe CNSC.ro doar decizia legata de acea contestatie.... modul de cautare e putin ciudat... trebuie sa banuiesti cine ar putea depune contestatie si sa-l cauti pe coloana "contestator" printre ultimele inregistrari ...apoi vezi decizia...

Cam spre sfarsitul lunii ianuarie (10 zile termen de la data comunciarii + 30 de zile solutionare, plus inca maxim 10 zile la CNSC), maxim inceput de februarie, depinde de cat de incarcati sunt. In plus, se pot contesta si dupa acest termen, daca de exemplu ofertanti respinsi analizeaza dosarul complet al achizitiei (inclusiv documentele depuse de contracandidati) si mai urmeaza un rand. Vezi cazul centura Stei,  prima respinsa, a doua acceptata, deja mingea e in terenul avocatilor.

rocklee

dorum  :)...ce sti? [ai gasit ceva] sau depus ceva contestati .?  :(...sau mai asteptam ... >:(

rocklee

de licitatia la cimpia turzi tr mures se mai stie ceva  :(

ciprebbe

Inca la CNSC nu apar contestatiile. Doar dupa CNSC se ajunge la CAB.
C.Turzii-Tg Mures e pauza, deocamdata doar declarativ s-a vorbit de ea.

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rocklee

sa speram in cit mai putine procese.... si sa se treaca la treaba cit mai curind  :)

stangabriel

http://adevarul.ro/locale/alba-iulia/sebes-turda-cnsc-1_52ce930dc7b855ff56558c7c/index.html

Firmele care au participat la licitaţia pentru execuţia lucrărilor de construcţie a autostrăzii Sebeş-Turda au depus contestaţii pentru toate cele patru loturi. Asta înseamnă că, până la soluţionarea acestor probleme, lucrările nu vor putea începe, conform programului stabilit, în primăvară.   Demararea lucrărilor va putea fi amânată cu 3-6 luni, dacă se va ajunge în instanţă. Dacă soluţia CNSC nu va mai fi contestată în instanţă, lucrările ar putea începe în 2 luni de zile.Cele patru loturi au fost atribuite în decembrie 2013 pentru aproximativ 1,9 miliarde lei.   


dorum

era de asteptat...ce mi-as dori e sa se respinga contestatiile pe 1,3,4 si sa se accepte pe 2...

florin74

Quote from: dorum on January 09, 2014, 03:05:04 PM
era de asteptat...ce mi-as dori e sa se respinga contestatiile pe 1,3,4 si sa se accepte pe 2...

Problema cea mai mare e la lotul 2, dar mi-e frica mai ales de SELINA SI CORSIAN, care sunt pe 2 loturi pe locul 1.
De urmarit sa vedem cine si ce a contestat.

ovicor

Primarul orasului Ocna Mures , in emisiune la aceasta ora pe Transilvania Live, spunea ca are incredintarea din partea CNADR si-a factorilor de decizie la nivel national, ca se fa face un nod la Decea, in plus fata de nodurile cunoscute de noi.

ciprebbe

#566
Eu unul stiu ca la Decea a ramas sa se faca nod.

LE:
Este nod si in planuri la sfarsit lot 3 , ii zice Unirea nu Decea.
Poate nu cunoaste primarul planurile. Sa se mai uite si la noi :p.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Primarul habar n-are, orasul sau va fi deservit de noul Decea.

florin74

S-ar putea sa avem un raspuns mai rapid de la CNSC, vad ca deja s-au publicat decizii referitoare la contestatii depuse in prima parte a lunii decembrie (inclusiv in 17 decembrie), este posibil ca intr-o saptamana sa avem decizii referitoare la Turda Sebes

alin_simeriaveche

bine ar fi sa fie asa, cred ca la CAB o sa dureze mai mult