News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 22 Guests are viewing this topic.

Dominik

Ooo atunci se vor misca repede, o veste buna.  :)
You're in Steelers Country

AlinC

ST1, pod Mures - Alba Iulia Sud:


Duta C


rocklee


rocklee


udar

^^^
Mult le-a luat sa se apuce de aceste relocari.
Cine oare ia tinut pe loc atat timp sa faca aceste lucrari !?

naivu

Cred ca a uitat si CNAIR de relocare si Pizza de ce nu lucrau la culeea lipsa  :lol: :lol: :lol:

luc

#21097
Activitate ieri după amiază, destul de intensă, la rampa dinspre oraș, din Nodul Alba Iulia Nord:
    (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader

Și un scurt video, de la sol:


florin74

Au inceput sa ridice grinzile la Teius, - la supratraversarea DN14B. Poate face o vizita AlinC...

danutzu_1069

Sper sa le propteasca bine de data asta.... >:(

alexV

de dimineata a ajuns macaraua, deja au cateva grinzi montate. cred ca vor sa termine azi.


culeea reparata

alexV

Quote from: danutzu_1069 on September 24, 2020, 10:44:45 AM
Sper sa le propteasca bine de data asta.... >:(

De data asta le monteaza echipa Retter. Se vede ca nu sunt asezate direct pe aparatele de reazem, ci pe o grinda metalica, am inteles ca la 6 mm deasupra aparatelor. Dupa suprabetonare se coboara tablierul pe aparatele sferice de reazem.

ddfab

^^daca ai fost ironic, te inteleg :), dar de data asta sigur vor fi bine proptite! au adoptat acelasi sistem folosit si la Oiejdea. vezi acele grinzi metalice care leaga cate trei grinzi de beton...

ddfab

^postarea de mai sus era pentru danutzu_1069. am scris in acelasi timp cu alexV

ddfab

fiindca tot s-a discutat de steaguri pe L2, in curba Oiejdea, aktorii tin mortis sa se faca cunoscuti . ieri si-au pus amprenta...deci nu-i injurati pe greci sau pe romani! este specificat acuma clar :D...