News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 22 Guests are viewing this topic.

AlinC

ST1, lucrari gabioane si asfaltari, zona Oarda:


naivu


PlayStation

Multumim Alin!
Ce incet se misca cu aceste gabioane

AlinC

ST1, podul Mures si Alba Iulia Sud:


pasa_andrei

Parca au mai apărut niste muncitori si utilaje pe lotul 1 :gj:. Tot nu cred ca putem sa circulam de Crăciun pe lotul asta. Practic mai au 97 de zile.

florinalba

#21005
La portiunea cu gabioane de la podul peste Mures nu vad nici un compactor. este doar unul parcat care parca nu prea este activ?

naivu

Personal nu am observat cand si cum au construit rampele dintre gabioane, au aparut parca peste noapte; oare le-or fi compactat ca la manual sau aflam peste o luna ca trebuie sa le excaveze si sa le mai puna o data?!  O:-)

sparlici

La min 5.15 din filmarea nodului Alba Iulia Sud stratul binder este asternut fix cat acopera benzile care asigura legatura cu breteaua care merge in centura orasului. Din punctul meu de vedere asta denota ca se are in vedere o finalizare partiala a segmentului Sebes-Lancram-Alba Sud. Sa vedem cand se materializează!

alexV

Pe lotul Porr (4) este limitare de viteza pe fond galben in varful dealului dinainte de nodul Turda. Denivelari lungi, in sensul ca nu neaparat zguduie masina, ci simti cum cobori pe o treapta, ca dupa 1-2 secunde urci la loc. Nu conteaza, bine ca se circula.

Pe lotul Tirrena (3) au inlocuit 1 bucata aparat rosturi de dilatatie pe viaductul de peste Mures.  Asta am mentionat-o doar fiindca am vazut in caietele de sarcini la licitatie ca se acorda punctaj pt garantia acestor aparate, si unii liciteaza "50 de ani". Da, vezi sa nu.

carutasul

păi poate păstrează cinci pe stoc și le înlocuiesc la 10 ani :)

calino


ddfab

udar...
bine ar fi sa se mute fierarii pe pasajul peste CF...
dar sa nu uitam ca pregatesc devierea pe sub podul metalic si mai au de facut aceeasi figura cu zidul de sprijin pe partea nordica a pasajului DN1 peste autostrada...
doar daca mai aduc ceva echipe suplimentare...

udar

Cum sa mai faca si acolo zid ca doar nu sunt nebuni.
Acolo nu necesita zid.
Sa facut zidul pentru ca era casa pozitionata foarte aproape de pasaj.

NGC

Quote from: alexV on September 19, 2020, 09:58:53 PM
Pe lotul Tirrena (3) au inlocuit 1 bucata aparat rosturi de dilatatie pe viaductul de peste Mures.  Asta am mentionat-o doar fiindca am vazut in caietele de sarcini la licitatie ca se acorda punctaj pt garantia acestor aparate, si unii liciteaza "50 de ani". Da, vezi sa nu.

Liciteaza "doar" 20 de ani de garantie. :p

yetiman

#21014
^^ Intr-adevar, pe plansa nu exista zid de sprijin acolo.
Dar si pe partea cealalta, spre Alba, pe plansa zidul de sprijin este mai scurt (linia albastra). iar in realitate s-a facut incepand de la culee .




Si un zoom:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu