News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 34 Guests are viewing this topic.

TibiV

Eu am ca obiectiv sa ajung pe planeta Marte si sa "ma dau" cu "Mars Rover".

Obiectivul meu pare mai curand realizabil decat finalizarea ST1 & ST2... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

hefaistos

Mda, nu stiu cine ii sunt consilierii, afirmatia asta NU trbuia facuta.
Mai ales ca e o afirmatie verificabila in timp scurt. Poate se aude si la MT si la Palatul Victoria. Una e sa fii optimist si alta e sa fii pafarist.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

AlinC


pentium10

au ridicat din betisoare, acuma sa bage tare sa fie posibila deschiderea partiala
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

AlinC


carutasul

wow, mă îmbăt, au îngropat prima țeavă. Și mai e și un compresor pe zona aia unde era lacul, te pomeni că o asfaltează și pe aia :)

pest1969

Pare fezabil, chiar si pentru italieni, sa termine pana la sfarsitul anului bretelele 1, 2 plus bretelele scurte. Si sa dea in trafic pana la Alba Iulia Sud. Cel putin.

tonică

iar incepeti cu deschideri? Voi o faceti intentionat? Asa mult va rascoleste optimismul incat la fiecare groapa astupata dati cu inaugurari? Rad astia de la pizza de voi, sigur noptile cand ma astern o perna, un asfalt, intre doua zaruri si o tabla mai fac si un pariu daca a mai aparut vreunul pe forum iar, crezand ca e posibil imposibilul!   8)

Io

Doamne, cit de urit poate fi podul ala din corten! Macar nu poate fi vopsit naibii? Orice in afara de roz cu picatele ar arata mai bine!
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

carutasul

^^ O fac pentru trafic :)
Da, normal că e fezabil, asta o zic și eu demult, dar nu în stilul ăsta. O firmă decentă putea deschide și până la nord, dar ei....

pest1969

Cine ar fi crezut acum 6 luni ca nodul de la Chetani va fi terminat la tanc?
99,99% ar fi zis ca nu e nici macar o sansa.
Nu sunt comparabile situatiile, dar imi inchipui ca si aia de la CNAIR isi bat capul sa gaseasca o solutie. Si sa nu uitam ca alegerile adevarate sunt in decembrie.
Ca nu degeaba deschiderile pe A10 sunt planificate pe 1-3 dec...

Duta C

Orban stie si el mai mult ca sigur ca st 1 si st 2 anul asta sunt in aer dar probabil a declarat asta ca sa puna o presiune suplimentara pe ei in public.Nu stiu cit ai doare pe ei dar daca CNAIR o tine asa si creste in seriozitate aktori si pizzari si alde deastia nu au viitor in ro! :)

naivu

Acum ca au terminat nodul la Chetani (si am inteles ca momentan nu gasesc destul balast ca sa lucreze full-capacitatea) poate ca se muta ceva fortze pe A10.
Nici eu nu cred ca se termina ceva anul asta, dar pana la Craciun s-ar putea ingrasa multe pe acolo; daca pana atunci ajung cele doua loturi la un stadiu la care sa avem incredere ca termina pana la jumatatea lui 2021, deja e o realizare!

alin_simeriaveche

#20983
Cat optimism! Eu, de mult timp astept si imi doresc sa fie gata bretele scurte. Atunci cand merg pe ruta Tg Mures-Simeria si retur sa scap de infernul Alba Iulia-Lancram. In doua luni au de armat, betonat, izolat, asfaltat+alte "maruntisuri"...lucruri ce le-au facut in 3 ani la podul peste Mures. Anul trecut ma framantam si ma enervam, anul acesta m-am resemnat, mi-am pierdut optimismul doar cand m-am uitat la Aktor. Mai repede termina Straco pe A3 si Elon Musk naveta spatiala BFR ce va merge pe Marte decat Aktor pe A10 si A0.

RaduG

@pest1969 am pus graficele cu posibilele finalizări (nu vorbesc aici de deschideri parțiale, e cu totul altă discuție) la pagina 1396