News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 30 Guests are viewing this topic.

Ionut

Aoleu asa e, mi-am adus aminte subit ca nici n-au apucat sa devieze DN1! Uitasem.


SorinMS

În acest frumos video (pentru care îi mulțumim lui Alin, unul dintre cei mai dedicați oameni de pe acest forum), putem admira lumina frumoasă de toamnă, oițele care se duc să bea apă din râul Sebeș, soarele la apus peste dealurile din Ardeal.
În rest, aceeași muncă haotică din partea lui Pizzaroti, au mai pus trei grinzi peste Sebeș, au mai asfaltat o bucată, au mai pus niște pământ de flori pe unde le-a venit lor bine.
Noapte bună domnilor colegi de pe forum, dormiți liniștiți, Pizzaroti lucrează.

AlinC


paulmare

AlinC multumim :)

Inca era deme cu jucariile la ei in santier cand i-a apucat harnicia cu lansatorul, si au facut deja doua deschideri a cate 8 grinzi, foarte bun progres, nu e nici o graba ca ei sunt inca in termenul de executie :)
Poate vine Superman si aseaza restul de grinzi, mai deviaza un pic deviatia de la DN ca sa poata ridica si ultima pila
Sau e Invizible Man deja e in santier si va face minuni, dar nu se poate vedea in filmarile lui AlinC   


StefanCelMare

La ce ritm au la suprabetonari și izolări, e justificată lipsa de grabă la ridicare grinzi.
De ce să te grăbești când strategia ta este să faci n lucrări cu aceeași echipă?
La câte structuri are de executat Pizza, eu nu vreau să fiu rău dar pariez pe 2022 deschidere completă.
Sper să fiu contrazis de Pizza,dar realitatea de până acum indică un ritm foarte slab raportat la necesar la finalizare structuri.
Pentru că au structuri nene.

dragos76

Pe la traversarea de la Lancrăm s-a mai lucrat oare ceva?
Aici la nodul Sebeș degeaba asfaltează o bucată din breteaua aia dacă oricum nu se apucă de hidroizolat traversarea peste A, dacă nu termină odată cu umplutura și ce mai e nevoie peste căminul magistralei de apă. Sincer eu dau 5% șanse să se deschidă pe bretelele scurte anul ăsta. Și asta nu din cauză că nu e tehnic posibil.

carei60


nicolae_leahu88

Se vede in ultima filmare a lui Alin ca nu mai au reazeme montate pentru urmatoarele grinzi la breteaua peste raul Sebes ...

miahi

Avand in vedere ca pe rutier pizzarotti nu mai are alte lucrari sau prospecte favorabile, cred ca lotul se va termina fix cand va expira termenul contractual. Probabil la 18 luni de la ultimele relocari de la Alba Iulia, final de 2021 . Din punctul lor de vedere nu au niciun motiv sa termine mai repede.


Ionut


pasa_andrei

Mai crede cineva intr-o deschidere chiar si parțiala pe bretele scurte pana in 31.12.2020? Inca sunt multe puncte critice foarte in urma .

PlayStation

In afara de sebes, oarda, alba iulia nord si alte maruntisuri lotul arata gata
Dar e departe de a fi gata

pest1969

Pare ca Pizza se misca anti deschidere de orice fel.

Cristian 74

Încep cu o introducere off-topic, dar care are legătură cu ceea ce vreau să spun. Acum câțiva ani, blocul ne-a fost izolat de o firmă care lucra haotic: zilnic veneau la muncă (numărul lor a variat de la vreo 20 la 2 - pentru 8 scări de bloc a câte 8 etaje!) și se apucau de câte ceva. De cele mai multe ori, lăsau lucrul pe la jumate, iar apoi plecau prin alte zone. Era o loterie unde lucrau în fiecare zi și niciodată nu făceau treaba până în capăt. Băieții ăștia simpatici de la Pizzarotti îmi lasă aceeași impresie. Încep ceva, lasă lucrul într-un stadiu și naiba știe când revin să termine. Sunt zone care arată exact la fel ca acum un an, zero progres. În ritmul ăsta, chiar nu știu ce planuri să îți mai faci cu ei. Îți rogi moartea până încep să se apropie de câte un pod lăsat în paragină. Nu pot decât să sper că se mai cern constructorii ăștia într-un final.