News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

Teo

Azi de dimineata pe lotul 1 se lucra in mai multe puncte: la subtraversarea DN de la Lukoil Lancram, la structurile de la Rompetrol Sebes si erau, intr-adevar, grinzi pe lansator peste Raul Sebes.

andrei.obreja

#20641
Se lucra în locurile menționate de @Teo anterior și la subtraversarea de la Lancrăm era o macara de la Macarale-Mureș(mulțumesc Daniel_I de remarcă).
(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

lupualb

La ora 13 30 la râul Sebeș,  între primii doi stâlpi de susținere, au fost amplasate toate grinzile. Cand am trecut pe acolo părea că se pregăteau să așeze grinzile pe următorul segment, cel peste rau cred.

carutasul

wow, au învățat să folosească lansatorul (sau l-au reparat?) :)

pasa_andrei

Fix acum cand a intrat alin in concediu s au apucat sa foloseasca lansatorul de grinzi.  :((

udar

o sa vedem cand revine Alin cu o filmare de la Sebes ca a trecut mai bine de 1 saptamana cred si atunci vom vedea daca ne da pe spate pizzarii cu ce au facut ei intr-o saptamana aici  !!!!

Dominik

Exact, o bine meritata vacanta pt Alin, iar la urmatoarea filmare avem ce vedea  :)
You're in Steelers Country

RobertN

^
Sperăm noi că avem ce vedea..

hefaistos

Sigur vom avea ce vedea, tragedie sau comedie tot spectacol se cheama
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

lupualb

Am revenit cu imagini din zona Lancram. In prima poza am surprins, primele grinzi ridicate in zona raului Sebes. Astazi in zona, s-a mai lucrat la suportii pe care vin asezate grinzile (foto 2) si la stalpul de langa breteau pe care in acest moment se iese de pe A1 dinspre Sibiu (foto 3).







Skynick

Deci s-au apucat sa lanseze cu o pila lipsa?


mihaihedes

Până revine AlinC din concediu termină pizza de pus grinzile sus la Nodul Sebeș. Poată o făcut ceva înțelegere cu cei de la SpaceX și le-o făcut upgrade la lansator. Oricum 8 grinzi in nici o săptămână e ditamai realizarea. Deme le rezolva pe toate.

voicul

@Skynick - nu are legatura. Pana la pila lipsa au front de lucru si "kulmea" nu mai freaca menta.

AlinC