News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 30 Guests are viewing this topic.

florin74

^^Maine incep la Oiejdea. Dupa aceea la Teius.

alexmocian

Mai au o structura mare de la magistrala CFR si cred ca dureaza cel putin 6 luni numai s-o ridice. Este de munca cat vezi cu ochii, si dincolo.

AlinC


rocklee

#20508
 :o a disparut macaraua de la ALBA NORD ...mai erau de asezat grinzi pe doua deschideri...  >:(

GDPR

Problema e ca acele grinzi nu sunt aduse in santier. Cel putin in filmare eu nu le-am vazut.

TudorM

@rocklee, nici macar deschiderea inceputa n-au terminat-o!! Au pus 4 din 5 grinzi...

Ar avea fierar-betonistii de lucru pe partea cealalta, spre Alba, dar nimeni in santier...

SB76UFO

Exact, nici tipenie de om pe santierul AB-nord.
@AlinC, la ce ora ai filmat?
"Prostia este eternă și invincibilă"

carutasul

pe la minutul 8 se vede o autoutilitară care intră pe "shortcut" pe drumul vechi exact cum propuneam eu :) O fi cineva de pe forum? :)

johnny348

#20513
S-a intamplat ceva cu transportul grinzilor din organizarea de santier pana la nod. De ieri dupa masa nu au mai pus nicio grinda (filmarea lui AlinC a aparut pe la ora 18). Asteptam amanunte...

rocklee

am fost eu in santier pe la ora 15 ...erau oameni si miscare in santirt ..cel putin pe partea cu deviera deneului ...era agitatie mare... 8)

horatiu.cosma

S-a mutat macaraua la overpass-ul de pe ST2, mâine se montează la Oiejdea și apoi probabil revine la Alba Nord. Nu e grabă, doar nu stau zeci de muncitori pe pod așteptând exact cele 11 grinzi să poată să armeze.

rocklee

am fost azi la o plimbare ...la ALBA IULIA NORD ...si in zona de gabioane din loc OARDA ...

am fost curios in mod deosebit cum se desfasoara lucrareal azidul de sprijin de la breteaua DNului...si

am constatat ...ca li sa umflat betonul in cofrag de a dat pe dinafara .... :lol: :lol: :lol:

(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

 :D  :)

in rest se miscau bine la cofrat si la  turnat beton ...erau si multi ...fierari betonisti ...care lucrau bine .... (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

udar

^^^
Ce mizeri fac acolo la zid la 1 m cofrag le buseste betonul