News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 42 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Poate ajunge AlinC când mai filmează la Sebeș pe breteaua spre Sibiu (asfaltează din ce observ) și spre pasajul de pe DN1 de la Lancrăm, unde iar pare că asfaltează.


horatiu.cosma

 :gj:

Probabil vorbim de un volum de muncă de vreo 30 de ori mai mare la Șoimuș decât la Oarda, însă am impresia că la trasul liniei va fi cam aceeași durata de finalizare.

archaeus


elphax

Nici nu pot sa lucreze cu sute de oameni, nu e mare porțiunea respectiva

hefaistos

Nici nu pot sa lucreze cu sute de oameni, pentru ca nu-i au.
Și dacă nu punea AlinC biciul, pardon drona pe ei spargeau și azi piatra cu ciocanul.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

archaeus

Ei n-au sute pe tot lotul....

rdx2000

Hidroizolatia pare sa nu fie intinsa pe toata suprafata betonului. Am observat acelasi lucru si la pilele de la Sebes. E normal?

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord full:


Cetatean

Pe aceasta cale doresc sa mulțumesc public #Pizzarotto și #Aktor amator de profesie, nu drumar și #noi închiriem, nu angajam pentru cea mai mare coloana din România.
De la Lancram la Alba Iulia oricum e arhicunoscuta, de aproape 10 ani dar și de la Aiud la Alba Iulia era tot un dop.
De câți ani fac drumul asta, eu nu am văzut asa ceva. Spor la treaba și sper ca după 2021,cand trebuie sa terminați, sa faceți doar decât forestiere și agricole...

carutasul

Văd că la alunecare încă se mai scarpină în barbă ( poate se răzgândește și se întoarce :) ) E distractiv cât de mare e zidul la Aktor și cum se termină el brusc, deși dealul nu a înțeles aluzia și nu se termină... În schimb a început să se contureze breteaua pe care probabil într-un viitor nebulos o să mute traficul . Nu înțeleg ce fundație fac la rampa la care lucrează, parcă pun betoane , e mai mult decât am mai văzut pe aici (  chiar aș zice că pare că lucrează normal acolo)  . Sub pod, după părerea mea e autogol, nu fac nimic în loc să își descongestioneze accesul...

udar

Mie unul imi da impresia ca s-au complicat(proiect) rau cu acest pasaj DN la Alba Iulia Nord.
Atat betoane baga acolo .....

JohannDB

.............................Priveam că pe DN1 de la ieșirea din Lancrăm spre Alba Iulia, după "Lukoil" la acel pod de supratraversare a DN1 peste A10, NICI ACUM n-au treminat cu săpăturile la cota de "carosabil" pentru autostradă.... N-au terminat cu "sifonul" pentru acea rețea de apă sau ce mai au în zonă  ?? Imagini cu câteva pagini mai înapoi ale lui "AlinC" !

TibiV

Alin,

am avut onoarea de a-ti da +10.000 !...

:cake:

MUltumim pentru toata munca depusa!,,,
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Io

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.