News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

Dragos_R

Numeroasa echipa ... Speram ca nu erau numai cei doi , dintre care unul sef probabil.  :o

AlinC


StefanCelMare

Mereu la Pizza nu pot să nu remarc cât de mult li se rupe ca management de zona unde lucrează.
Știu bine ce probleme de trafic sunt între Lancrăm și Alba, și deși ar putea finaliza chiar anul ăsta Alba Sud - bretele scurte A1, li se rupe.
Doar pentru asta, și mie mi-s mai antipatici decât Aktor.
Ca să mă enerveze la fel, Aktor ar trebui să aibă 90% gata pe Aiud-Teiuș și să tragă de timp, deși pe DN se merge bară la bară.

Dominik

Bun, au terminat DEME de ridicat grinzile la Sebes  :) sunt asteptati zilele urmatoare la Oiejdea si Alba Iulia Nord  :) +1 Alin
You're in Steelers Country

AlinC


vladioan_bv

grinzile pe celalalt sens nu le vor ridica tot acum? pe cele  4 deschideri?

dorum

alea cred ca le ridica si cu macaraua lor, sau 3 oameni zdraveni cu scripeti :) :)

AlinC

ST1 podul Mures si Alba Iulia Sud:


paulmare

dorum da, dupa ce termina oamenii de carat piatra cu roaba la gabioane, o sa faca niste capre mari de lemn, cu scripeti si cu lanturi, si aduc niste barbati zdraveni din satele din jur la claca si ridica grinzile care au mai ramas

paulmare

AlinC multumim
Mi se pare mie sau au stricat taluzul aval la dig ? ca sa mai "optimizeze" niste costuri - cativa metri in plus
cre' ca au dus multa ciocolata duamnelor de la Apele Romana
paramentul amonte ok i-au facut masca de beton, paramentul aval trebuia lasat neatins, si in spatele lui la normativ trebuia sa fie drumul de urgenta, pe unde in caz de doamne fereste sa poti duce material sa intaresti digul, sa poti face contracanal pentru apa de infiltratii etc - chestii care se intampla o data la 50 de ani poate dar io cred ca nu meritau aia cativa metri sa ii taie din deschidere 

survola

Quote from: AlinC on August 20, 2020, 12:54:07 PM
ST1 podul Mures si Alba Iulia Sud:
Cred că ar putea termina aici luna aceasta.

Feri

^^^Cum s-a realizat sistemul de scurgere si rigolele pentru bucla nodului sud, asa va balti apa dupa fiecare ploaie?

hefaistos

Ma hazardez sa spun ca au cam terminat cu gabioanele la oarba si mai sus vor continua cu taluz.
Forma culeei podului si conturul hidroizolatiei ma inspira.




Powered by API/PUM imgur uploader
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

Ionutcatalin

^^ In bucla va exista un bazin colector, s-a mai discutat cu ceva pagini si s-a pus chiar si partea proiectului tehnic care include bazinul de colectare (nu gasesc acum exact la ce pagina a fost discutia)

Feri