News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma



AlinC


survola

Ploaia asta nu îi lasă deloc să muncească.

ddfab

^ ieri a plouat in zona doar spre seara, deci filmarea este la o ora mai tarzie, dupa terminarea programului... asta doar asa ca si informatie, pentru ca astia nu merita nici o scuza pentru modul in care nu lucreaza. au cocotat tablierul si au intrat in vacanta! nu tu predale, nu tu grinzi de beton, nimic la podetul de sub uratenia de metal de pe dn1, nimic la alunecarea de pe deal, nimic,  nimic... niste jigodii...

StefanCelMare

Pizza parr în mod clar la capitolul minimizare costuri.
Cu echipele pe care le au, vor sa termine când o fi, tot.
Nu par deloc dornici sa mai angajeze oameni.
Eu când v-am spus că nu ma mai încântă nici ridicarea tablierelor la Alba Nord... nodul Alba Nord mai durează minim 1 an,optimist adică, pentru că la stilul Pizza, ne putem aștepta la aproape orice.
Eu unul pariez ca scot parleala de pe echipele pe care le au, si pe care le muta de colo colo unde mai au găuri cât să lase impresia că fac ceva.
Dupa cum spuneam, minimizare costuri, e foarte posibil ca alte echipe sa coste mai mult, deci lucrează strict cu ce au.

alinuttt

#20286
Și pentru cei care visează la deschidere pe bretelele scurte... Vedeți puțin situația de la subtraversarsa Lancrăm, de când e în același stadiu, apoi vedeți Oarda. Ca să nu mai spun că până la Alba Sud avem în majoritatea locurilor un strat de asfalt doar, mai trebuie două. Despre rosturi de dilatare și alte lucruri care necesită la rândul lor timp nu mai are rost să spun.
Of, of..

toma

O bataie de joc, continuă, a CNAIR si implicit a Ministerului Transporturilor fata de romani.

Păun

nu stiu daca ati vazut dar au prelungit si termenele, dar intr-un mod tare interesant as zice pentru ca pe lotul 2 se estimeaza data de 03.12.2020 iar pe lotul 1 se estimeaza 30.04.2021. Mi se pare 2 termene puse acolo doar asa sa fie puse, nu au nici o treaba cu realitatea mai ales lotul 2  :((
link: http://www.cnadnr.ro/sites/default/files/Autostrazi%20in%20executie%20proiectare%20si%20executie%20lucrari.pdf
Inca mi se pare ireal cand vad ca termina centura Bacau inaintea lor.




paulmare

Sunt 8 cuzineti in poza cu lansatorul :) Dar numareserati voi in ceva poze 11 sau 12 cuzineti pe bancheta, pentru niste grinzi I
Deci astia glumesc ? si vor sa aseze tot ce au acolo langa baza de productie, cu lansatorul ala al lor ?
Sau aseaza cateva sa nu le someze oamenii, pana sunt gata toate pilele si apoi vine iarasi deme in toamna la un tur de forta si le salta pe toate
Nu inteleg, cine de aici spera sa vada ceva deschis de 1 Decembrie "partial" pe lotul lui pizzarotti

hefaistos

cred ca le-a tremurat mana
voiau sa scrie decembrie 2022 si le-a iesit 2020
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

TibiV

@paulmare,
la podul/pasajul ala este vorba doar despre ultima pila dinspre culeea Alba Iulia...

Quote from: TibiV on August 13, 2020, 11:34:49 PM
12 cuzineți!...
12 cuzineti pe o parte, 8 pe cealalta...

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ddfab

si pizzerii au inceput cu balastul stabilizat pe breteaua de legatura A10-A1, sensul Turda-Sibiu, in zona unde se uneste cu A1. este o zona care apare mai rar in filmarile lui AlinC.

ddfab

iar la aktori, in curba Oiejdea, au inceput pregatirile pentru ridicarea grinzilor... aranjeaza terenul intre culei, azi de dimineata compactau de zor, au fost descoperiti cuzinetii si aparatele de reazem.





ddfab

^ i-am mai gasit si pe cei care se ocupau de descoperirea cuzinetilor si aparatelor de reazem...