News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 31 Guests are viewing this topic.

TS30

^^cel mai probabil "7 cu mapa, iar 1 cu sapa"

GML

Oare pe L1 sau L2? Daca L1, poate pierdem si ultima sansa, sa avem ceva deschis anul asta.

AlinC


udar

Quote from: udar on August 17, 2020, 03:14:16 PM
Aveti ideie au pus toate grinzile pe pasajul Deva-Alba !??
Niciun raspuns ...
Tot in Alin am baza ca astazi va aduce o filmare din zona.
Multam anticipat Alin.

AlinC


AlinC

ST1, podul Mures si Alba Iulia Sud:


carutasul

până la urmă o să deschidă circulația doar pe pod, să ne facă nouă în ciudă :)

TibiV

Pentru entuziastii care spera in deschiderea ST1 pe "bretelele scurte din Sebes" in septembrie-octombrie...

FORGET IT !!!

In momentul asta nu bretelele sunt problema (acolo a aparut asfalt, arata binisor...) ci zidurile de gabioane de la Oarda si, mai ales, la culeea sudica a podului peste Mures.
Acolo vor fi tot gabioane, si nici macar nu s-au apucat de ele...

La Oarda probabil le-a parasutat AlinC din drona cateva cutii de spanac...
Dar degeaba... Uitati-va cu atentie la cadrele cu Doreii de la Oarda... Zici ca este film de desene animate...  :(

Sunt la doua sisteme solare distanta de UMB cand faceau acelasi lucru la "dealul cu lilieci"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

survola

Poate nu îi cheamă pe toți Dorel, totuși.

archaeus

La gabioanele de langa podul de peste Mures de la Alba sud nu s-au apucat ca asteapta sa termina la Oarda, si dupaia vine iarna si se apuca la primavara si termina la anu' in toamna. Ce e cu graba asta.....?

Duta C

Corect TibiV. :lol: zici ca descanta terasamentu' doreii aia!!!

ladposta

sa fiu sincer nici nu mai stiu ce se poate spune despre 'performantele' de pe aceste loturi. Este clar ca Antreprenorul o lalaie cu largul concurs al Beneficiarului si prosteste adevaratul beneficiar, soferul, cu discursuri fanteziste.

am zis ca nu ma mai mira nimic din ceea ce se intampla in Romania, dar cand vad ca apar aceste fenomene care distrug putinul bine ce se incearca, imi este greu sa mai sper la ceva bun.

Sper, totusi, ca in ceasul al 12-lea se va trezi cineva sa-i aduca la realism pe dragii de Antreprenor si Beneficiar, macar ca generatiile ce vin sa nu trebuie sa aiba de-a face cu ei.

Pentru noi ramane doar speranta, ca printr-o minune se vor termina aceste lucrari si generatiile viitoare vor beneficia de conditii mai bune.

horatiu.cosma

Prezența dronei lui AlinC a grăbit finalizarea acelui zid de gabioane cu câteva săptămâni  :lol:.

pbh

Totusi ceva nou am vazut. Acum mai intai sparg piatra cu ciocanul, demn de orice lagar de munca fortata.




TibiV

Asta am spus si eu....  :lol:

"Uitati-va cu atentie la cadrele cu Doreii de la Oarda... Zici ca este film de desene animate...  "
Mama proștilor este mereu gravidă... :)