News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Eu cand v-am zis ca ii arde la cxx factura de la Deme..... am stiut ce zic....
Cand este cu ale lor, de genu' lansatoru' lui peste.....  poate sa dureze... ala deja este amortizat....

horatiu.cosma

Deme vs lansator Pizzarotti 100-0. Eu l-aș da la fier vechi în locul Pizza, mai mult încurcă.

bacovia


carutasul

o fi venit vaporul din Wuhan cu de toate :) Sper că nu și cu cel mai celebru produs al lor :)

naivu

#20104
Cred ca Deme pune doar grinzile de peste calea ferata, ca daca scapa Pizza o grinda peste CF chiar e de rau!!!
2- Ma uit ce tacticos si orizontal se inalta terasamentul la Oarda intre gabioane. Oare cum vor continua cand vor mai ramane doar cele doua colturi pe unde urca acum cu utilajele si materialul?

Dominik

#20105
O surpriza placuta ca s-au apucat de ridicat grinzi in nodul Sebes  :) Dezamagitor insa ce se intampla la Aktor cu acele grinzi, cum naiba nu sunt in stare sa gasesca o firma serioasa care fabrica grinzi din beton ? Noroc cu Retter ca au venit cu grinzile lor metalice la nodul Teius si la podurile peste Mures de la Sancrai si Radesti. Ar putea ridica si grinzile lipsa la nod Alba Iulia Nord daca tot e macaraua de 300 t acolo, sau deja o demonteaza ?
You're in Steelers Country

Teo

Astazi in jur de 18 era activitate la breteaua de intrare in centura Alba Iulia dinspre nodul AI Sud. 2 bascule descarcau umplutura si erau mai multi muncitori. Poate de maine ne dam mai bine seama ce fac in concret. Banuiala mea e ca finiseaza terasamentul in vederea turnarii straturilor de asfalt.

AlinC


AlinC


AlinC

ST1, Alba Iulia Nord, toate tablierele metalice sus!


paulmare

Alin super
tu si cu cei de la deme - ati fost eroii zilei :)
Oricum termina si anul asta in octombrie, cum au tot terminat in fiecare octombrie din 2016 pana acuma

Dominik

Bun, acum ca e tot tablierul metalic pe pozitie, sunt curios sa vedem cat de repede se misca cu ridicarea predalelor, armarea lor, suprabetonare etc ? +10 pt filmari Alin  :popcorn:
You're in Steelers Country

danutzu_1069

Cum vedeti tablierul azi, asa o sa-l vedeti si peste 6 (sase) luni!!

Duta C

@danutzu_1069 e posibil sa ai dreptate......cred ca e intrecere intre ST1 si ST2 cu obiectivul:care termina ultimu' :p

lighthotspot

Adica in Februarie cand se dezgheata?