News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 19 Guests are viewing this topic.

florin74

Mai mult ca sigur. A1 e inchisa pana maine dimineata la ora 07.00
Cred ca si ploaia s-a oprit, a fost repriza zdravana de precipitatii, asa ca ar putea incepe

trifuhoria

Voința este:

Structura e in aer, au fost nevoiți sa dea jos 3 predale pt a echilibra:

18:39 a început ridicarea propriu-zisă!

gdo

^^^ba da, si una din cele doua ridicate anterior a fost ridicata la lasarea noptii cu reflectoare, probabil dupa ce va trece valul de instabilitate se va incerca ridicarea ei, daca terasementul are compactarea necesara si nu a fost afectat de ploaie.

trifuhoria

Au mai dat jos 4 contragreutăți
S-a reînceput ridicarea și rotirea
19:35

bbogdan8

Vad pe waze ca au redeschis autostrada. Au reusit pana la urma sa ridice ce si-au propus?

johnny348

Ieri a fost dezastru pe DN ... coloana de tiruri pana la nodul Cunta la ota 17...ca in vremurile bune.

mishu77

Nici de catre Deva nu a fost mai bine. Coada si pe A1 si pe DN7. Am coborat la Orastie si am mers prin Vintu, Sebes

AlinC

#19582
https://ziarulunirea.ro/autostrada-a1-inca-blocata-pentru-lucrari-circulatia-se-va-deschide-joi-in-jurul-orei-12-00-639433/

E blocata A1. Se vede clar si pe waze, de unde apare la tine ca e deschisa?

Numai la 5 dimineata au ridicat tablierul, iar acum il sudeaza. Probabil vor deschide traficul in jur de 10-12

trifuhoria

Dau eu o fuga pana acolo, sa vad ce se intampla si revin cu info si poze...

AlinC

Acum se deschide calea 1, iar calea 2, Deva-Sibiu in jur de ora 10. Cel putin asa spun cei de la politia autostrazi.

trifuhoria

Confirm: SB-Deva e deschis. Deva SB e încă închis.
Se sudează și apoi se aseară predalele coborâte ieri pentu a echilibra structura




trifuhoria

Și câteva cadre din alte unghiuri:









Weekend fain;)!

rocklee

Trifuhoria....O intrebare au dat jos toate predalele.... :o

trifuhoria

Nu, doar 4 predale au fost coborate ieri, pana au balansat structura. Dimensiunea aprox. 3x1,5 m.
Se vad in una din poze de mai sus.

danutzu_1069

#19589
Probabil vor pune predalele care au fost date jos si inca in plus, ca sa "acopere" zona autostrazii...