News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 37 Guests are viewing this topic.

archaeus

Babaieti, de-abia se terminara relocarile de LEA, de-abia acu incep sa curga termenele contractuale . Muta dealul ala cu totul in 2 ani!

voicul

@ivladbogdan - e programata macarau pe la inceput de august la AB N. Aproape sunt gata si toate pilele acolo.

mihai008

Ministrul Transporturilor intrebat astazi daca 30 noiembrie este o data realista pt lotul 2 de pe A10 dat fiind faptul ca nu prea se lucreaza pe respectivul lot, a spus ca vineri 24.07 va putea da mai multe detalii deoarece va fi impreuna cu primul minstru pe lotul 2, totodata mentionand ca "Poate ii mobilizez asa". Pareri?


razvan96

Termenele probabil au inceput de cand a fost acea modificare a dreptului de uz si servitute, nu de cand au relocat LEA.

pentium10

de unde stiti ca termenele curg?
Eu inca vad ca la Nodul Sebes nu au inceput pila de langa giratoriu. S-ar putea ca si acolo ceva utilitati sunt inca nerezolvate, si nu se pot apuca.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Duta C

sa stiti ca la cum se misca pizza or sa treaca 258 de ani pina o sa termine problema cu alunecarea....sper sa nu mai prinda in ROMANIA  decit lucrari de facut santuri prin sate si comune! :|

bdragos1

Si sa nu uitam ca gunoiul e inca pe breateaua de la Alba Iulia sud :))


luc

Natura își spune cuvântul: acel deal înainte de '89 a fost cultivat cu viță de vie; dar unde nu e cap...

Aiud.dan

Niciodata nu a fost vita de vie pe acel deal.A fost doar de la iesire din Alba iulia ,pina la piriul Iovului.

marinul

Quote from: marinul on August 21, 2018, 11:10:20 AM
dealul ala o sa fie fara zid de sprijin? Aktor a ridicat 100 m de "pereti" si aici ramane in voia sortii? Mi-e greu sa cred ca e f stabil, sper sa nu se trezeasca cu o alunecare inainte de finalizare ca pe lotul 4 sau mai rau dupa finalizare

Din pacate parca am cobit acum 2 ani. Probabil nu am fost singurul

Stefan01

Cu siguranta nu ai fost singurul : Ionut, Horatiu, florin74, Dorum, Cip, gdo, ddfab, subsemnatul si lista e lunga.

Pizzanocchio a crezut ca iese cu profit, fara sa execute forari si zid de sprijin. Ce-o mai puneau ei de-o pizza. Acum au pus-o de mamaliga.  :lol:

trifuhoria

Buna dimineața, pare ca s-a închis. Verific in teren puțin mai târziu.
E o ceata in Sebes de zici ca e Octombrie.

trifuhoria

Traficul e închis doar pe sensul spre Sibiu. Dinspre Sibiu, in zona bretelei 3, încă se circula.
Live photo:



Pe partea cealaltă, unde e organizarea și structurile, forfota mare, balast, buldozer care pregătește o platforma...

Și spectatorii: