News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.


danutzu_1069

Mda, sa zicem ca au reluat lucrul la pilele lipsa de la pasajul AB-N....
Si sa mai notam faptul ca pregatesc terenul pentru macaraua mare...
Dar cum macaraua de mare tonaj a celor de la Deme este ocupata la Bacau..... mai au de asteptat... au timp sa pregateasca temeinic terasamentele in toate zonele unde va fi nevoie de macara de mare tonaj.

Au "bifat" si legatura cu giratoriu.... doar marcajele galbene.... si deviere de circulatie.....

Daniel_I

Azi dimineata descarcau o bucata dintr-o macara senilata la nodul Sebes. E vorba de pasajul metalic peste A1 care intentioneaza sa il ridice.
On The Road

Cristi Deme

 din 16 pana in 24 iulie se vor ridica tablierele de la Sebes
din 3 pana in 12 august sevor ridica tablierele de la Alba Iulia

vorba aia , all goes well , weather permited

Ionut

Tocmai am vorbit la Digi24 in direct despre A10 (ambele loturi). Au dat un reportaj foarte amanuntit destul de bun, cu pozitia API si ce informatii au mai cules. Le-am dat si un termen optimist pentru lotul 2, vara 2021. Doamne ajuta sa se mobilizeze tzatziki!

elphax

multumim Cristi !
deci la Alba Nord mai au 3 saptamani sa termine pilele :)

ddfab

asfaltul la nivel in giratoriul de la Alba Nord...





AkaManah

Quote from: Daniel_I on July 14, 2020, 09:01:40 AM
Azi dimineata descarcau o bucata dintr-o macara senilata la nodul Sebes. E vorba de pasajul metalic peste A1 care intenționează sa il ridice.

Ieri am văzut șenilele pe platforma unui TIR mergând spre Alba Iulia dinspre Aiud. M-am gândit ca e prima piesa din puzzle.

danutzu_1069

Ziceam eu, cu vreo cateva pagini in urma, ca pregatesc terasamentul la Sebes, pasaj metalic....

carutasul

Wait... doar tablierele? Deci chiar vor să  ridice grinzile cu lansatorul lor? E bine, avem ce vedea până la vară :)  Și a doua dilemă, dacă tot folosesc lansatorul lor e: de ce nu au început deja? Că doar nu plătesc chirie la el, ar putea să mai ridice câte una "printre picături" ... cât mai stau și se mai odihnesc :)

AlinC


voicul

Nu prea ai de ce sa ridici cu senilata grinzi normale (din cauza de costuri).
Lansatorul ar putea sa lanseze pana la prima prima pila, pentru ca dupa, cea din raul Sebes, inca nu e gata. Deci asta ar putea fi un motiv pentru care se sta.

ciprebbe

^^ nu pot sa lanseze grinzile pt ca le lipseste minunea de chinezarie din Wuhan , antiseismica aka reazem......
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

carutasul

a, da, uitasem de corona-reazem :)