News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.


voicul

Sa vedem:
Inceput de an: SIGUR, SIGUR, SIGUR deschidem tot A10!
Aprilie: Sigur deschidem.
Iulie: Risca sa nu fie deschisi.
Octombrie (dupa alegeri): soarta, natura, forte malefice si deci nu s-a putut!

ddfab

stalpul de langa CF de la Alba Nord este sus. firele de pe vechea LEA sunt jos, intre cei doi stalpi vopsiti din nod sunt ridicate firele. stalpul din lucerna, nimic, nothing, nada...
la racordul de la giratoriul cu centura Alba, au frezat partea veche a drumului, acum este la nivel cu asfaltul de pe bretea. vedem cand se incumeta sa toarne ultimul strat si sa incheie odata lupta cu acea racordare.
am vazut si o macara in zona pilelor care mai sunt de ridicat pentru viaduct, dar nu am vazut la ce se lucra. poate au inceput sa miste ceva... :hm:
zi buna sa aveti.

AlinC


cfdp

te apuca groaza si plansul cate mai au de facut, mai ales la detaliu. Si la asa mobilizare.....

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord:


tom

Azi pe lotul 2 ridicau stalpul metalic in zona caii ferate, dupa nodul rutier.

klax187

Se pot apuca de lucrarile ramase la pasajul peste CF din momentul acesta?

raulbogdan23

#19283
S-au apucat deja. Sa vedem cat de repede ridica pilele ramase.

Filmare de ieri 8 iulie 2020



Filmare de azi 9 iulie 2020






In filmarea de azi se vad foarte bine firele trase intre cei 2 stalpi din nod, zona podurilor.



Powered by API/PUM imgur uploader

@AlinC multumim pentru filmare. O duzina de  :cheers:

Skynick

Una peste alta o sa fie un nod frumos   :D

Stefan01

@ AlinC
Multumesc pentru filmarile frumoase.  :cheers:

Din filmari se observa ca Pizzarotti lucreaza intr-un ritm scazut, desi vremea permite. Doua dintre problemele discutate la inceputul lunii martie (vezi video aici) sunt ca si rezolvate. Mai ramane problema acceptarii la plata a anumitor lucrari executate. Inca se mai cearta pe aceasta tema sau care e problema pentru care nu se lucreaza intr-un ritm normal ?

Daniel_I

#19286
In filmarea lui AlinC vad ca linia electrica este dezactivata, a mai ramas doar conductorul de garda cel din varful stalpului, deci ar trebui sa termine destul de repede relocarea, nu cred ca au aviz pana la finalul lunii Iulie in care linia sa stea dezactivata.
On The Road

Iceman

Akktor poate terminăm totul până la stratul de uzură până la nodul Teiuș și să se colecteze cu lotul lui Pizzaasta.... dacă și vrea😉

SergiuSerj

"Imagini recente de pe șantierul autostrăzii #SebeșTurda"

Sursa CNAIR Facebook:
https://www.facebook.com/cnadnr/posts/2580970625496334


elphax

m-am tot uitat pe filmulete, sun convins ca ar putea sa deschida Sebes - Alba, pana in Decembrie. Cu alta firma pe lotul 2 ar deschide pana la nod Teius.

Pizza mai are de rezolvat 3 puncte grele : bretelele scurte la Sebes unde cel mai complicat e sa puna grinzile si sa faca breteaua care trece peste A1, gaurile de la Oarda si nodul Alba Nord.

Realist cred ca nu pot face tot nodul Alba nord cu pasajul ca sa putem merge pana la nodul Teius - asta in caz ca Aktor isi termina respectiva portiune unde mai au doar in pasaj "in aer". Chiar nu inteleg de ce nu lucreaza la pasajul de dinainte de Oiejdea.