News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

voicul

@vladioan_bv PORR rupe norma.
UMB a luat un lot fara contestatii.
La Chetani se misca lumea in nod!
PISI5 chiar s-a semnat.

Si lista mai are realizari pe anul asta, an care e doar la jumatate.

vladioan_bv

am crezut ca te referi la ziua de azi si la faptul ca se vor termina relocarile la Alba Iulia Nord


ddfab

^ de echipa de la Baxcom nu stie nimeni nimic? parca nu mai sunt in zona... spuneau colegii ca la Campia Turzii, pe A3 este o echipa de vreo 20 de oameni de la Baxcom. exact atatia erau si la Alba Nord. or fi aceeasi echipa?

danutzu_1069

Ma asteptam sa fie forfota la pilele lipsa... elemente pentru cofrare, macarale, apa scoasa...
Canci, zero.
Doar aia care muncesc la relocare....

Ce ii impiedica sa lucreze? Asteapta ca sa se termine relocarea?

voicul

Relocarea o termina in 2 - 3 zile, timp in care la cum a lucrat Pizza nici nu remarca schimbarea pe traseu, dar sa se apuce sa faca ceva.  :lol:

Doar cu 1 stalp relocat, pot sa treaca la treaba? (ca mie mi se pare ca nu)

Ionut

Forfota poate la stomac... Mai ales după atâtea declarații minciuni ale constructorului și autorităților.

ddfab

^ si eu zic sa stati calmi... nu o sa vedem forfota prea mare... la conectarea bretelei in giratoriu, nu au mai facut nimic de cateva zile. inca nu este asfaltul la nivel cu centura Alba, mai trebuie un strat. la stalpul din lucerna, cel cu exproprierea eu nu stiu sa fie facute foraje pentru fundatie, deci despre ce graba vorbim?

AlinC

ST1, pod Mures, Alba Iulia Sud, Oarda:


icristian

Apropo de stalpi aia.. din ce am vazut in video acum muta stalpii cu vreo 20 m mai intr-o parte.
Stalpii noi (rosi si albi) nu au inca firele trase din ce am vazut. Care e motivul pentru care nu pot conecta direct acei stalpi si trebuie sa-i mute cu 20 m mai inainte sau inapoi?
AlinC multumim pt eforturi!

rocklee

Bine ca sau apucat la stalpi la Alba nord. Doamne ajuta  O:-)

AlinC

ST1, Alba Iulia Nord - relocare LEA:


Duta C


elphax

in continuare nu sunt in stare sa termine ultimele 4 pile de la pasjul asta. mai ales daca partea de sus va fi din beton, o sa dureze niste saptamani bune dupa ce LEA este mutata

horatiu.cosma

Am auzit că vor să se apuce 24/24 la cele 4 pile nefinalizate pentru a fi gata pe când ajung "monștrii" pe 3 august să ridice tot tablierul la Alba Nord. Rămâne de văzut dacă reușesc.