News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Da, a revenit Retter la Radesti.

luc

#19006
Așa este când te prind ploile iar tu ești un constructor serios!





P. S. Imagini de azi, intersecția A10 cu DJ 107C, lângă satul Limba (comuna Ciugud)

Powered by API/PUM imgur uploader

carutasul

le-a luat viitura "agoniseala de o viaţă?" ( sau de două săptămâni?)

adiarc

f.bine...costuri suplimentare f.bine meritate de pizzanochio si  calul troian
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

naivu

Partea proasta cu Aktor (ca la Pizzaboy vad in primul rand rea vointa derivata din dorinta de a plati niste polite luate f personal) este ca au deja probleme de cash-flow si fiecare pierdere le poate afecta cash-flow-ul si face sa lucreze si mai incet, iar daca ajung pe minus ca Straco s-ar putea sa ne uitam ce frumos mai avem de asteptat vreo 2 ani pana se poate continua lotul cu alta firma  :( . In rest, imi pare rau ca inca au voie sa participe la licitatii in .ro  >:(.

horatiu.cosma

Sunt vinovați pentru o grămadă Aktor și Pizzarotti, dar acum să nu fim extra-cârcotași și să îi învinovățim pentru că a plouat în câteva zile cât pentru un an. Și la UMB sunt o grămadă de făgașe și șiroiri pe taluze sau vegetal mișcat în unele locuri fiindcă nu a apucat să se prindă în terasament. Majoritatea constructorilor în țară au fost afectați, cel puțin pe Valea Mureșului la CF a fost haos zilele astea, pierderile sunt considerabile.

rocklee

cateva imagni in fuga cu ...breteaua de la Alba Iulia Nord ....unde avem parapeti si al doilea steat de asfalt ... :D



(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader


elphax

deci pe bune, cand incepe  Rocklee sa mearga pe santier sa faca poze parca se mobilizeaza mai bine orice constructor ...

florin74

Pizzarotti 10.3 mil lei factura A10

TibiV

?!?!...


(Clar este mai veche, dar mie acum mi-a invinetit ochiul...  :-[ )
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TudorM

Cred ca e nivelata pentru turnatul betonului, dupa care, o coboara pe piloni.

AlinC

ST1, pod Mures si nodul rutier Alba Iulia Sud:


danutzu_1069

@TibiV, "aparate de reazem" ... tempoare.
Cand le au pe alea finale, coboara structura cu cricuri hidraulice....

Cred ca a mai fost dicutia asta, imediat ce au asezat structura metalica

nicolaem

progres fata de ultima filmare (17 iunie)