News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.

alinuttt

^^Nu sunt 10 poduri peste Mureș. Ai unul lângă nod Alba Sud, unul la Rădești și unul la Sâncrai. Pasajul trebuie să aibe lățime pentru două benzi dacă drumul în cauză are două benzi, nu trebuie să fie DN.

rocklee

#18856
urcam pe una din bretelele dinspre deva ..si facem poze din mers ... (GPS)



(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#18857
bretele nodului vazute din bifurcarie ... 8)

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#18858
pe breteaua care trece pe sub bretelele dinspre deva ...se turna balast stabilizat

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#18859
asternerea ...balastului stabilizat ...mai in detaliu  :D

(GPS)


(GPS)




(GPS)



(GPS)


(GPS)




(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

adyneamtu

@alinutt Goldmund a luat in calcul toate podurile peste Mures de pe autostrada - A1, A10 si A3. 5 numai pe A10. Arad Sud, Grind, Simeria, Alba Sud, Rădești, Sâncrai, Gâmbaș x2 , Gheja, Bogata.


Quote from: cri123 on June 06, 2020, 11:46:56 AM
O întrebare legată de liniile se înaltă tensiune de la Teius: mai trebuie cumva încă un stâlp acolo unde e foreza? Pare foarte mare distanța dintre cei doi stâlpi existenți acum pe teren.
.....

@cri123 Am facut eu o schita acum o luna cu stalpii din zona traversarii caii ferate.
Au dezmembrat deja stalpii 3,4 si 5(negru) si se poate lucra la partea nordica a pasajului peste CF.
In plus fata de schita au mai instalat inca un stalp chiar langa statia electrica. Si nu se vad in imagine stalpii de langa bucla nodului.
Din recenta filmare a lui AlinC am trasat mai jos cum cred ca va arata la final. Ciudat ca face un zigzag aparent inutil in bucla nodului.

Quote from: adyneamtu on May 07, 2020, 10:14:12 PM
Vad ca la Teius apar exproprierile stalpilor pe ANCPI, inclusiv terenul de sub linii ca si culoare de acces catre stalpi.
Macar nu au probleme cu dreptul de servitute ca la Alba Nord si pare ca lucrau la fundatia stalpului 4(rosu).
La o privire mai atenta pare ca traseul liniilor va fi cel cu rosu din poza de mai jos. 4 stalpi noi inlocuiesc 5 stalpi iar bifurcarea liniilor va fi chiar de langa substatia electrica.









cri123

#18861
@adyneamtu multumesc!

Deci acolo unde e foreza, mai trebuie montat un stâlp (sau nu văd eu bine pe filmare).


rocklee


Goldmund

alinuttt,
am scris despre toate podurile de autostrada peste Mures...(am scris de incepute, sau finalizate...)

Mersi pentru precizare, adyneamtu

rocklee

in sfarsit ...am ajuns si la oarda ...la MICUL ZID CHINEZESC UNDE SE LUCRA NORMAL ....INCET SI SIGUR ... (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader



rocklee