News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 29 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Nu da poliția sub nicio formă aviz pentru așa ceva. In ritmul Pizzarotti, până termina rampele și dau drumul la circulația pe overpass mai trece multa apa pe Mureș, ar fi criminal sa stăm vreo 6 luni cu trafic alternativ pe o banda pe DN1.

carutasul

Văd că au o pilă aproape gata sau gata de turnare lângă calea ferată, a doua se pregăteşte şi ea. Dacă se poate pe partea asta cred că se poate şi pe cealaltă parte, deci ar rămâne în curând strict cu cele de sub linia de înaltă ceea ce mi se pare încurajator...

vasile.silion

Cine știe să-mi spună de ce la AB Nord, sub pasajul metalic, pe autostradă au lăsat acea groapă lângă podeț și n-au completat și acolo terasamentul, mai ales că aveau timp câtă vreme pasajul era la odihnă pe câmp. Oare din cauza faptului că era prea aproape de carosabilul de la devierea DN?
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

udar

^^^
Din zona de langa  mai trebuie scos material si dupa facut nivelul la teren....
Dar de la pizzari nu nu vei vedea o activitate logica , multe incepute si nefinalizate, pare ca asa se vrea intentionat ca sa nu fie ceva finalizat

neobluenet

@vasile.silion: la podetul respectiv nu s-a facut inca hidroizolatia. Dupa ce dau drumul la traficul pe pasaj, vor scoate materialul pus pentru macara si pentru devierea DN1, vor izola podetul, apoi vor pune material si il vor compacta. In filmarile trecute parca se vedeau niste cabluri pe langa deviere, deci asta poate fi un motiv. Evident ca ar fi fost normal sa faca izolatia cand au facut podetul,inainte sa dea drumul la deviere, dar e ceva logic pe santierul asta?

voicul

Pus azi, dar cu imagini ... cine stie de cat timp. E bine totusi ca se ocupa si de partea asta:


ddfab

azi au inceput sa suprabetoneze placa pe zona nordica a viaductului peste CF din nodul Alba Nord.

ciprebbe

Fire pe noii stalpi LEA de la Teius :).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

AlinC


AlinC

ST1 intre Lancram si Oarda:


bbogdan8

Doua poze de toata jena cu prima portiune suprabetonata de la viaductul peste calea ferata. Insa imagini mai bune sigur o sa ne prezinte Alin fiindca am vazut drona in actiune  :D
Am observat de asemenea ca au terminat o pila de beton (de pe partea opusa suprabetonarii), mai au doar una de terminat.







Powered by API/PUM imgur uploader


paullie

Mamaaa ce frumos sorteaza la gunoiul excavat.  :sleep:

Alin mii de multumiri pentru filmari.

raulbogdan23

Se pregatesc de instalarea lansatorului de grinzi?

04.06.2020



29.05.2020


ciprebbe

Tinand cont ca urmatoarea pila e inca la nivel de groapa e cazul sa se apuce de pus grinzile pe prima deschidere, asa cam in o luna va fi gata si pila din albie si pot inainta.
Pana de Craciun poate ajung si la pila lipsa de langa DN.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe