News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

luc

Asfaltare, acum la ceas de seară între Limba și Oarda...Fără poze din păcate, vizibil cu binoclu

vancouver

Quote from: NGC on May 22, 2020, 03:30:17 PM
Avem acum proiectul de OUG pentru (...) si pentru "introducerea posibilitatii platii directe catre furnizori si/sau subcontractori". L-am trecut aici.

La asta ma refeream acum o saptamana legat de o posibila rezolvare pentru Retter. Ma bucur ca se concretizeaza.

Asadar va fi posibil sa fie platiti subcontractori direct de la stat, indiferent daca sunt declarati oficial de catre antreprenorul principal SAU NU.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

AlinC

ST2, podul peste raul Mures de la Sancrai si supratraversarea DJ 142L:


Dominik

Spectacol de filmari astazi pe A10 !!!  :) Bravo baieti  :cheers:
You're in Steelers Country

AlinC

ST2, asfaltari zona Santimbru:


bdragos2

Vad ca in afara de asfaltatori, ceilalti si-au luat liber pe asa vreme frumoasa. Inteleg ca nu exista 2 schimburi, dar sambata de ce nu se poate lucra?

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord:


gdo

^^^^ Exact la asta ma gandeam si eu, de ce nu au tras sa lucreze sambata aceasta, mai ales in conditiile in care urmeaza o saptamana ploioasa si cel mai probabil nu vor mai putea lucra la sapaturi si terasament...nici macar sambata viitoare...

Ionut

Crezi că ei se gândesc ce o sa fie peste 5 zile? Sa ploua! Motiv de extensie de timp! Dă Doamne!


TibiV

"Probabil cei de la Pizzarrotti s-au plictisit și ei de când stau pe acest lot și vor să se mute și în altă parte."
:lol: :lol: :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Stefan01

^^
:lol:
"Probabil cei de la Pizzarrotti s-au plictisit și ei de când stau pe acest lot și vor să se mute și în altă parte." = sa se mute in alta tara zic eu

AlinC

ST1, nodul rutier de la Sebes:


luc

#18568
Marcu salvează onoarea Pizzarotti (adică schimbul 2 ): acum pe breteau de acces, în Nodul Alba Sud se lucrează la terasamente; vedere surprinsa cu ...

LE: Am numărat cel puțin 4 basculante și un compactor pe bretea, din păcate atât pot să văd de muntele de gunoi.

cri123

#18569
Până la urmă mai trebuie o pilă lângă drum pe breteaua Sibiu-Turda, lângă drum? Nu are nimeni acces la proiect să verifice?

În albia Sebeșului, oare mai fac o pilă sau montează suporți pentru grinzi de metal să le poată sprijini pentru sudură?

Pare ciudat că nu s-au apucat până acum de cele două presupuse pile, nici măcar să să fi forat pilonii de beton.