News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.


alinuttt

La traversarea Lancrăm chiar nu mi se pare ca există gabarit. Poate o fi chiar la limită..

pentium10

a mai fost o poza recent, e la 6.5 metri
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Duta C


AlinC

ST2, asfaltari. Finisor care impinge cu rolele basculanta:


RaduC

^ Este ceva normal impinsul basculantei cu rolele

Daniel_I

Au facut o insula in mijlocul raului Sebes pentru pila viaductului. Merci AlinC :D
On The Road

Ionut

Imi vine sa arunc telefonul pe geam (sau după caz laptopul) cand vad pila în mijlocul albiei minore. Cum dracu mai dăm AC și aviz de la mediu/Apele Române pentru asa mizerie. Mare șmecherie sa proiectezi și să execuți o deschidere mai mare.

TudorM

@Ionut, mă mir că nu au scăpat de 3 pile ca să facă gabioane aici, să salveze niște beton  :lol: Dar să nu le dăm idei..

horatiu.cosma

Pizzarotti ar fi făcut dacă era după ei un tubosaider.

survola

Mai au două pile de ridicat de la zero.
Sunt curios când se apucă de așezat grinzile peste calea ferată, că și acolo văd au tărăgănat betonarea la culeele de nord.

AlinC


voicul

Pe ST1 se misca mai cu talent de ceva vreme, dar la fel de haotic.
Spre exemplu remarc cum pun hidroizolatia in sistem tabla de sah de la un pod la altul.  :wtf: :lolz:

Dominik

Cat mai dureaza cu stalpii de la Alba Nord ? Se da in Mai ordonanta aia de guvern ??
You're in Steelers Country

yetiman

@voicul - explicatia pentru tabla de sah ar putea fi foarte simpla:

Peste hidroizolatie nu pot circula cu utilaje. Si atunci pun pe un singur sens pana vor asterne asfalt.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu