News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

AlinC

ST1 de la Oarda pana la podul Mures. Inca nu au revenit pietrarii:


survola

E cam mult noroi pentru pietrari.

AlinC


nicolae_leahu88

#18483
^^
Stiind situatia din teren ...imi vine sa rad cu gura pana la urechi uitandu-ma la acest video de la Aktor . (dar un ras ironic..)

carutasul

Mută şi CFR un stâlp? sunt mai mulţi de mutat?

reed

Eu as pune niste lemn ca ornament pe pasajul ala,zicea cineva ani in urma că arata că un tanc ruginit.

Liviu M

Oare de ce mi se pare "deranjant" ca autostrada trece, practic, prin cateva curti si nu aspectul unui pod (care probabil va fi vopsit)?

alinuttt


JohannDB

#18488
...............Ce ciudat, ca aliniere, peretele din stânga al rampei de urcare pe pod (dinspre Alba Iulia / partea de jos a pozei).... Văd că "intră bine" în lățimea carosabilului; va fi în consolă pe partea asta ?




Powered by API/PUM imgur uploader

Europiu

Quote from: SILVIUFG on May 21, 2020, 12:47:43 PM
Poate se gaseste vreun coleg de forum cunoscator de engleza sa le lase un mesaj din partea noastra

Nu-s proști grecii. Doar ticăloși. "Comments are turned off"  :lol:
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

ovidiuionut

^^
Există undeva spre nord-vest o construcție subterană (cred că e subterană, nu știu zona).




Powered by API/PUM imgur uploader

Acea deviere a rampei este cel mai probabil pentru asigurarea accesului la acea construcție, și pentru asigurarea accesului la drumul public a celui cu arteziana în curte.

nicolae_leahu88

Este fost groapa de gunoi a orasului Alba Iulia care a fost inchisa si ecologizata acum cativa ani

TibiV

Quote from: carutasul on May 21, 2020, 01:43:21 PM
Mută şi CFR un stâlp? sunt mai mulţi de mutat?
18 mai:

21 mai
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

Am văzut bine deci. Doar că stâlpii ăia nu îi împiedicau să ridice pilonii, doar grinzile. Am o problemă că armează podul dar nu toarnă pilonii care au mai rămas :)

AlinC

ST1, intre Lancram si Oarda: