News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

Stefan01

Vine primul ministru. Acesta este cu un rang mai sus decat ministrul transporturilor Bode. Sunt curios daca de data aceasta Pizzanocchio va aduce si mai multi muncitori si utilaje in santier.  :lol: Daca da, atunci cat timp vor ramane in santier sa lucreze ? O zi, pana cand trece alaiul ?

Dominik

Poate revine si echipa din Grecia pe lotul 2 care asfalta cand a fost vizita Marianei Ionita  :)
You're in Steelers Country

AlinC


Duta C

@Dominik...trebuie sa-i bage 14 zile la singurătate mai întîi ....😎

carutasul

aș zice că deși nu e grozav, mai începe să arate a șantier...

Morosanu

Si-au ramas doar sase.... :(( ...mesteri pietrari!
Politica distruge tot ce atinge.

AlinC


voicul

Ce show si pe constructorul asta: ba e 1 angajat pe tot santierul, ba e nevoie de politie sa dirijeze traficul.  :lol:

vasile.silion

Am o întrebare, scuze dacă s-a răspuns deja în altă parte și nu am găsti eu: Ce reprezintă "platforma" aceea pe care pare că o amenajează acum la mijlocul bretelei ce trece prin groapa de gunoi? Platformă ce pare perpendiculară pe traseul bretelei?
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

survola

Din două una: ori primesc mai mulți bani anul acesta, ori cineva i-a amenințat cu penalizări serioase.

carutasul

sunt posibile ambele, în sensul că li s-au aprobat unele cereri dar au fost și amenințați în schimb :)

Tavi

@AlinC: ești și un foarte bun pilot. Bătea vântul destul de tare :cheers:!

dragos76

Nu are nimeni o explicație pentru întrebarea lui vasile? și eu sunt curios de explicații acolo. Și de ce nu e atacată porțiunea de la acea platformă până la DN.

TudorM

Comentariu de pe YouTube dl Valentin Oprea ieri : "este depozit provizoriu de balastru, care este amestecat cu durosol se exacaveaza 50 cm iar este pus durosol și apoi pus la terasamentul gropii de gunoi"

stangabriel

Pe Google Maps se observa ca platforma era acolo de la inceputul lucrarilor, inainte sa atace groapa de gunoi.