News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

trifuhoria

Mai au de construit pila din mijlocul râului sebes, marcată cu 1, pila de lângă DN marcată cu 2 și culea de lângă breteaua actuala DN-A1 Deva, marcată cu 3.
In ultima filmare a lui alinc din 2 mai, ultima pila pe direcția Vest este ridicată. Mai multe detalii pe paginile 1194 și 1195;)


AlinC

ST2, balast stabilizat Oiejdea:


AlinC


vancouver

Pai asta e o veste buna. Inseamna ca se lucreaza ... :D
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

alinuttt

#18260
Merge bine cu balastul pe L2, dar cu asfaltările greu, greu de tot...

AlinC

ST1, fosta groapa de gunoi de la Alba Iulia Sud:


udar


AlinC, ceva imagini si de pe la Nod Sebes ca nu am mai vazut de multe zile !!!!
Multumim pentru tot !!!

elphax

daca ar ramane mobilizarea asta pe tot lotul mai ca imi pare ca ar putea termina niste bucati pana la final de an

carutasul

păi la ritmul ăsta măcar până la Alba Sud și cu o improvizație la Sebeș e foarte posibil. La balast/asfalt nu prea au cum să o lălăie, că aia e viteza finisorului :) Glumesc, dar bănuiesc că dacă i-au dat drumul nu mai opresc asfaltarea până nu e gata tot ce poate fi asfaltat acum, ceea ce cred că înseamnă tot lotul exceptând capetele și cele două "goluri". Poate se îndură și de podul peste Mureș totuși, măcar ca să nu intre în Cartea Recordurilor :)

Io

#18265
Pe triunghiul ala inaltat/nesapat pun Dorosol? Ca parca asa se vede (min 10:49). Daca e asa, aceea e cota drumului?
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

AlinC


TudorM

In albia raului Sebes posibil sa nu mai puna alta structura, la fel si la supratraversarea DN-ului. Vad ca sunt niste grinzi lungi cat doua scurte, la secunda 36

voicul

Completez ce a zis @trifuhoria cu o poza:





Powered by API/PUM imgur uploader

trifuhoria

#18269
Multumim mult Alin de video
Ms Voicu de măsurătoare.
Acolo un paznic imi spunea încă de anul trecut ca au betonat +-1 m in lateralul terasamentului DN, sensul spre Alba, partea de prim-plan,tocmai pt a face loc pilei lipsa de pe partea cu Ivinis/Rompetrol... Acu vreun an sau poate 2...