News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.

gdo

Oare de ce nu ma surprinde ca au pus un petec de asfalt in zona Beldiu, cat a fostinspectia, si apoi au dus utilajele de acolo?  :bash:

alin_simeriaveche

Totusi pe cand se ridica podul metalic?Nu stiu de ce am retinut vineri (ieri)

rocklee

la secunda 16 ..din filmarea lui AlinC de la Oarda ...SE vede ca au mutat gardul ...casei de pe aliniamentul autostrazi .... :)
nu se distinge bine din filmare...dar se pare ....ca au indepartat tot gardul si cel de beton  :o

AlinC

ST2, podurile peste raul Mures de la Radesti si Sancrai:


Ionut

Aceeasi jale pe lotul 2. Incredibil cata bataie de joc. @Mariana Ionita, va place? Poate aflam si noi ce faceti cu balastul ala care sta belit din vremuri imemoriale.

udar

Oare de ce aici nu ai facut mai nimic in ultimile luni...!!??

voicul

^Am comparat cu ultima filmare (de acum 3 saptamani): foreza s-a mutat pe pozitie!
Poate a si miscat ceva, dar totusi nu cred.

carutasul

deci trebuie vreo 100 de inspecții ca să asfalteze toată autostrada pe un sens :) Eu sper că totuși, chiar dacă au făcut un demo azi "ca să fie bine", se apucă de luni. Până la urmă asfaltarea e partea cea mai simplă și cea mai rapidă... dar e drept că lotul ăsta e lung deci trebuie să înceapă ca să poată termina. Eu  nu știu cât trebuie să petreacă o foreză pentru patru piloni, dar m-am cam săturat de aia de la podul de peste Mureș :)

florin74

#18128
Cred ca azi a fost zi libera, ca prea era liniste pe lot. Inclusiv Retter. Bine, nici nu reusesc sa imi dau seama de ora la care a filmat AlinC.
Sa vedem sapatamana viitoare daca a fost doar un foc de paie cu ocazia vizitei, sau reiau lucru serios. Totusi, nu cred ca au adus echipa din Grecia doar pentru coregrafie.
In raportul pe anul trecut al grupului, se mentioneaza faptul ca se vor focusa pe Grecia si Romania, Asta inseamna o veste buna, ca lotul asta se va termina la anul. Cred ca celelealte contracte pe CFR si A0 compenseaza pierderile uriase de pe lotul asta. Din cate am inteles, ei ce platesc e uneori cu 50% mai mult  fata de ce factureaza catre CNAIR. Din acest motiv posibil sa fi renuntat la Marcu si sa inceapa sa isi aduca oamenii lor din Grecia..


carutasul

păi și salariul lui Yorgos nu e mai mare ca al lui Ion? Merită? Poate aduc și mașini...

Dominik

Ma asteptam ca Retter sa fie mult mai avansati cu randul de pile lipsa la podul peste raul Mures de la Sancrai, dar vad ca nu au facut nimic  :( ...pacat, sper sa se apuce cat mai repede si de acest pod.

Multumim Alin pt filmari.
You're in Steelers Country

voicul

^Si eu ma gandeam la fel, pana cand am realizat ca podul ala trebuie si sudat. Sudorii nu se gasesc asa simplu, deci e posibil sa fi pierdut niste vreme si pana sa fi inceput si + cat a durat sudura efectiva.

Mai dureaza si mai tine, dar ritmul actual indica sanse sa fie gata in 2021.

Dominik

Bine la Radesti in mod normal sunt gata cu sudura, posibil sa vina la Sancrai dupa ce termina complet cu suprabetonarea la Radesti, poate pana atunci ridica si randul de pile lipsa...
You're in Steelers Country

ovidiuionut


alinuttt