News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 16 Guests are viewing this topic.

luc

60% dacă Pizzarotti aduce 500 de oameni în șantier și sute de utilaje, dacă Aktor aduce 1000 de oameni... dacă, dacă...

Oricum, ce este îmbucurător, și au fost semnale și săptămâna trecută, este presiunea și urmărirea de la firul ierbii a proiectelor de autostradă. Acum mai contează și calitatea oamenilor...

alinuttt

La Oarda se știe o cauză oficială pentru care s-a sistat munca la terasamente?

rocklee

nu au platit firma care executa ...gabioanele  :o 8)


nicolaem

Quote from: rocklee on April 28, 2020, 05:27:08 PM
Nu fiți rai cu Pizza Boy...ca au promis că în 30 .11.202 O:-)  or sa termine lotul  :D :D

dupa Imbecilo acum 7 ani, acum avem Pizza boy. Observ ca se scrie cu y, desi fonetic e "i" romanesc.

alinuttt

Cumva am scăpat de ei, cel puțin pe fervoiar. După ce termină ST1 scăpăm cu totul de ei pe marile proiecte din Transilvania. Nu cred că merită să ne mai stresăm pentru stilul lor anemic de lucru. Au ajuns aproape la 85% pe ST1, cumva, cumva, la anul sigur e gata și am scăpat de ei.

AlinC

ST1, balast stabiliza intre Oarda si Limba:


andrei.obreja

Pana la urma, care este motivul pentru care au oprit lucrarile la zidul de gabioane?

miahi


andrei.obreja

Nu vazusem. Multumesc frumos!

djidji1975

Și că totul sa fie brici pe ST1,cam asta e tot ce a reușit CNAIR să facă cu groapa de gunoi de lângă Alba Iulia

vladioan_bv

ce ar mai fi trebuit sa faca? nu e randul pizzarilor sa intre la lucru?

Stefan01

^
Daca privesti cu atentie imaginea de mai sus avem un drum croit printre "deblee de gunoaie". Eu zic ca mai au de lucru in a degaja terenul de gunoaie.

Ionutcatalin

^ portiunea asta va iesi direct integrata in peisajul drumurilor romanesti si pe stanga si pe dreapta gunoaie cat vezi cu ochii, ambalaje, pungi, peturi, ramasite din constructii....

voicul

Desi ar fi in ton cu multe peisaje din tara (deci arhitectul a gandit bine solutia  :D ), eu cred totusi ca e ceva intermediar.
S-a grabit CNAIR sa faca loc la pizza boy, uitand de lentoarea cu care se misca baietii.