News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.

ddfab

zilele trecute v-am zis ca am vazut un transport cu un finisor, la capatul dinspre Alba al lotului 2...
se pare ca au ceva ganduri de stabilizat in zona...








azi de dimineata, forfota mare acolo...

user201

@ddfab Super, dar sper să urmeze și asfalt în curând că parcă mai au pe lot balast ce trebuie dat jos acum.
În altă ordine de idei multe mulțumiri tuturor colegilor pentru informații, poze și filmări pe toate tronsoanele de DX și A.

alexV

Retter tocmai a terminat de ridicat toate cinci grinzile pe un overpas de lângă podul Sâncrai, unde un drum județean va supratraversa autostrada.

E ultimul overpass cu acest tip de grinzi cu gaura in mijloc.

Mai exista un pod peste curs de apa, la Teius, care are același fel de grinzi, și care urmează a fi ridicate in curand.

adiarc

pana la urma Retter a fost acceptat in ctr,pt ca cnair sa poata sa-i plateasca direct?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Bulwyn

^ aceeasi intrebare am pus si eu saptamana trecuta, dar nu am primit raspuns (probabil inca nu se stie?). As fi curios cum e acum situatia cu Retter si Marcu.

horatiu.cosma

Răspunsul e negativ, în sensul că se mai așteaptă.

AlinC

Asfaltari pe ST1:



tremuratul e de la vantul puternic

horatiu.cosma

Pare uzură, poate au văzut ce am scrit pe A7  :lol:. Mai ales că e un moment prielnic pentru muncă pentru ei, după săptămâni întregi de vreme perfectă, vine ploaia. Ar fi fost bine să aspire praful de pe binder de la marginea rigolei de acostament, dar totuși, să nu fim prea chițibușari, măcar asfaltează, bine-i. Azi mâine ne-om bucura când îi vom vedea că ajung la birou dimineața.

ddfab

^ crezi ca este uzura? mi se pare ilogic sa pui uzura si sa o intrerupi la fiecare pod. dar  de la astia te poti astepta la surprize...
poate ne lamureste AlinC ce strat este...

Daniel_I

Nu e stratul de uzura, singurul loc unde pot pune stratul de uzura e intre raul Mures si Ampoi. Doar acolo sunt mai avansati
On The Road

horatiu.cosma

Am zis că e uzură în ideea că pare că trec foarte puțin cu asfaltul peste rigola de acostament, dar posibil să fie iluzie optică. O să ne convingem când vom avea poze mai de aproape.

StefanCelMare

#17636
Ne bucurăm noi, dar cu utilajul ăla și cu echipa aia de 5 oameni, Pizza va pune tot asfaltul.
Marcă înregistrată.
Ai zice că exagerez, dar eu îi cred capabili.
Până în 2022 e timp, iar pentru CNAIR există întotdeauna papagalul șef care să zică că anul ăsta e gata.

florin74

#17637
Retter a terminat de ridicat grinzile la Sancrai, la supratraversarea DJ. Sa vedem cand incepe Aktor/Retter lucru si la podul peste Mures de acolo.
Maine cred ca ridica grinzile si de la Teius, la traversarea raului Geoagiu.

A avut Aktor progres fizic in luna martie, (2.95%) aproape cat  a inregistrat in 2018 si prima jumatate a lui 2019...

alexV

Pe dracu a avut Aktor, progres au inregistrat Retter si Marcu. Aktorii n-au avut nici motorina. Deocamdata doar zambete frumoase prin translator, si promisiuni gratuite catre CNAIR, de la noul (al catelea?) administrator grec.

carutasul

și tu acum, nici Ștefan cel Mare n-a făcut singur bisericile alea, a plătit și el un Marcu :) Atâta că măcar măria-sa nu se dădea constructor :)